Sesja: budżet 2021 i sprawy różne

Sesja: budżet 2021 i sprawy różne

Ostatnia sesja Rady Miejskiej upłynęła pod znakiem uchwalenia budżetu na 2021 rok, ale również spraw różnych, w których poruszałem kilka ważnych dla mieszkańców kwestii. O planach inwestycyjnych na 2021 jeszcze napiszę, dziś chciałem się właśnie skupić na sprawach różnych. Poznaj odpowiedzi urzędów w poniższych sprawach.

Ważne sprawy różne

Pierwszą sprawą, która wraca jak bumerang jest sprawach skrzyżowania obwodnicy z drogą powiatową w prowadzącą z Włoszczowy do m.in. Woli Wiśniowej, Konieczna i dalej. O konieczności budowy w tym miejscu ronda pisałem nie tylko ja i nie tylko w ostatnim czasie. W artykule Wniosek w sprawie ronda w Woli Wiśniowej, można znaleźć historie korespondencji w tej sprawie, na każdym szczeblu samorządów.

Bardzo cieszę się z otwarcia obwodnicy, która przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa i ograniczenia ruchu ciężkiego taboru samochodowego w mieście, ale korzystając z okazji, zadawałem (za pośrednictwem Urzędu Gminy) zarządcy obwodnicy – Świętokrzyskiemu Zarządowi Dróg Wojewódzkich w Kielcach – kilka pytań:

  • czy planowana jest na przedmiotowym skrzyżowaniu instalacja świateł 🚦,
  • czy planowane jest ograniczenie prędkości na obwodnicy, przed zbliżaniem się do skrzyżowania 🚗,
  • czy możliwe jest pokonanie obwodnicy przez pieszego, czy rowerzystę, który przemierza trasę np. od Włoszczowy do Woli Wiśniowej (nie ma przejścia dla pieszych) 🚲.

Dodatkowo zwróciłem uwagę na to, aby służby drogowe w czasie np. gołoledzi czy śliskiej nawierzchni zadbały o podjazdy do obwodnicy, drogą powiatową.

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

Na wrześniowej sesji, za pośrednictwem Urzędu Gminy zadałem również pytanie Świętokrzyskiemu Zarządcy Dróg Wojewódzkich w Kielcach, czy rozważane jest zniwelowanie skarpy na rondzie przy ulicy Jędrzejowskiej. Jadąc od strony Włoszczowy i przy zamkniętym przejeździe kolejowym, trudno jest ocenić czy po drugiej stronie jest miejsce na nasze auto.

Z przerażeniem oglądam materiały wideo, które zarejestrowali kierowcy, w tym miejscu, a przecież oficjalnie można jeździć obwodnicą zaledwie kilka tygodni. Wymyśliłem hasztag #wolimyrondo i zachęcam do znakowania Waszych wpisów na ten temat. Chyba nikt nie chciałby, aby decyzje o podjęciu działań zmierzających do poprawy bezpieczeństwa na tym odcinku, nie była determinowana przez potencjalne wypadki.

Kolejną sprawą poruszaną na sesji, była prośba o rozważenie (oczywiście w porozumieniu z Księdzem Proboszczem) przeniesienia kontenera, znajdującego się tuż przy krawędzi drogi, przy cmentarzu Parafialnym w Koniecznie. Wokół cmentarza powstają nowe, utwardzone miejsca parkingowe, na przeciw wejścia czy w kierunku Konieczna.

Zapytałem również, czy wiadomo już coś w sprawie szczepień na COVID19 dla mieszkańców powiatu włoszczowskiego.

W związku ze zbliżającym się terminem roznoszenia nakazów podatkowych i informacji o wysokości opłat śmieciowych przez sołtysów, zapytałem również, czy w związku z pandemią planowana jest zmiana sposobu dostarczania nakazów mieszkańcom. Jeżeli tak, to w jakiej formie ma się to odbywać ? Jeżeli nie to proszę o informacje, że roznoszenie nakazów i informacji ma odbywać się na dotychczasowych zasadach.

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

Dodatkowo wszystkie te pytania, złożyłem w formie pisemnej. W chwili otrzymania odpowiedzi podzielę się ją z Wami. A tymczasem zachęcam do śmiałego komentowania tego materiału i z góry dziękuję za jego udostępnianie.

Odpowiedzi na wniosek

Odpowiedź ze Świętokrzyskie Zarządu Dróg Wojewódzkich w Kielcach

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

Kolejne odpowiedzi z Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Kielcach

Szukasz wsparcia radnego ? Zapraszam do kontaktu 514 350 310 i śmiałego komentowania tego materiału…

Michał Szafrański
Radny Rady Miejskiej we Włoszczowie

Jeżeli polubisz mój profil na Facebooku, będę wdzięczny, a Ciebie nie ominie kolejna, ważna informacja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *