Sesja: budżet 2021 i sprawy różne

Sesja: budżet 2021 i sprawy różne

Ostatnia sesja Rady Miejskiej upłynęła pod znakiem uchwalenia budżetu na 2021 rok, ale również spraw różnych, w których poruszałem kilka ważnych dla mieszkańców kwestii. O planach inwestycyjnych na 2021 jeszcze napiszę, dziś chciałem się właśnie skupić na sprawach różnych. Poznaj odpowiedzi urzędów w poniższych sprawach.

Ważne sprawy różne

Pierwszą sprawą, która wraca jak bumerang jest sprawach skrzyżowania obwodnicy z drogą powiatową w prowadzącą z Włoszczowy do m.in. Woli Wiśniowej, Konieczna i dalej. O konieczności budowy w tym miejscu ronda pisałem nie tylko ja i nie tylko w ostatnim czasie. W artykule Wniosek w sprawie ronda w Woli Wiśniowej, można znaleźć historie korespondencji w tej sprawie, na każdym szczeblu samorządów.

Bardzo cieszę się z otwarcia obwodnicy, która przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa i ograniczenia ruchu ciężkiego taboru samochodowego w mieście, ale korzystając z okazji, zadawałem (za pośrednictwem Urzędu Gminy) zarządcy obwodnicy – Świętokrzyskiemu Zarządowi Dróg Wojewódzkich w Kielcach – kilka pytań:

  • czy planowana jest na przedmiotowym skrzyżowaniu instalacja świateł 🚦,
  • czy planowane jest ograniczenie prędkości na obwodnicy, przed zbliżaniem się do skrzyżowania 🚗,
  • czy możliwe jest pokonanie obwodnicy przez pieszego, czy rowerzystę, który przemierza trasę np. od Włoszczowy do Woli Wiśniowej (nie ma przejścia dla pieszych) 🚲.

Dodatkowo zwróciłem uwagę na to, aby służby drogowe w czasie np. gołoledzi czy śliskiej nawierzchni zadbały o podjazdy do obwodnicy, drogą powiatową.

Na wrześniowej sesji, za pośrednictwem Urzędu Gminy zadałem również pytanie Świętokrzyskiemu Zarządcy Dróg Wojewódzkich w Kielcach, czy rozważane jest zniwelowanie skarpy na rondzie przy ulicy Jędrzejowskiej. Jadąc od strony Włoszczowy i przy zamkniętym przejeździe kolejowym, trudno jest ocenić czy po drugiej stronie jest miejsce na nasze auto.

Z przerażeniem oglądam materiały wideo, które zarejestrowali kierowcy, w tym miejscu, a przecież oficjalnie można jeździć obwodnicą zaledwie kilka tygodni. Wymyśliłem hasztag #wolimyrondo i zachęcam do znakowania Waszych wpisów na ten temat. Chyba nikt nie chciałby, aby decyzje o podjęciu działań zmierzających do poprawy bezpieczeństwa na tym odcinku, nie była determinowana przez potencjalne wypadki.

Kolejną sprawą poruszaną na sesji, była prośba o rozważenie (oczywiście w porozumieniu z Księdzem Proboszczem) przeniesienia kontenera, znajdującego się tuż przy krawędzi drogi, przy cmentarzu Parafialnym w Koniecznie. Wokół cmentarza powstają nowe, utwardzone miejsca parkingowe, na przeciw wejścia czy w kierunku Konieczna.

Zapytałem również, czy wiadomo już coś w sprawie szczepień na COVID19 dla mieszkańców powiatu włoszczowskiego.

W związku ze zbliżającym się terminem roznoszenia nakazów podatkowych i informacji o wysokości opłat śmieciowych przez sołtysów, zapytałem również, czy w związku z pandemią planowana jest zmiana sposobu dostarczania nakazów mieszkańcom. Jeżeli tak, to w jakiej formie ma się to odbywać ? Jeżeli nie to proszę o informacje, że roznoszenie nakazów i informacji ma odbywać się na dotychczasowych zasadach.

Dodatkowo wszystkie te pytania, złożyłem w formie pisemnej. W chwili otrzymania odpowiedzi podzielę się ją z Wami. A tymczasem zachęcam do śmiałego komentowania tego materiału i z góry dziękuję za jego udostępnianie.

Odpowiedzi na wniosek

Odpowiedź ze Świętokrzyskie Zarządu Dróg Wojewódzkich w Kielcach

Kolejne odpowiedzi z Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Kielcach

Szukasz wsparcia radnego ? Zapraszam do kontaktu 514 350 310 i śmiałego komentowania tego materiału…

Michał Szafrański
Radny Rady Miejskiej we Włoszczowie

Jeżeli polubisz mój profil na Facebooku, będę wdzięczny, a Ciebie nie ominie kolejna, ważna informacja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *