Wniosek w sprawie słupa energetycznego

Wniosek w sprawie słupa energetycznego

W nawiązaniu do zgłoszenia mieszkanek Nieznanowic dziś skierowałem na Posterunek Energetyczny we Włoszczowie wniosek z prośbą o podjęcie niezwłocznie działań – wymianę słupa energetycznego, lub jego naprawę, który usytuowany jest na posesji Nieznanowice 39a (29-100 Włoszczowa). Jak wynika z relacji słup prawdopodobnie jest pęknięty i rusza się pod wpływem silniejszych wiatrów.

Niebezpieczeństwo potęguje również fakt, że na słupie jest gniazdo bocianie, które pewnie niebawem będzie „zamieszkałe”. Stanowić to może dodatkowy ciężar dla konstrukcji, a w konsekwencji złamanie słupa. Mając na uwagę istotne niebezpieczeństwo poprosiłem o podjęcie stosownych działań w celu wyeliminowania zagrożeń. Muszę napisać również słowo o Panu Kierowników PE we Włoszczowie. Konkretne i rzeczowe podejście do sprawy. Już jutro Pan kierownik pojedzie w tej sprawie do Jędrzejowa i nada sprawie bieg. Na najbliższe dni planowane jest również wizja lokalna i oględziny aktualnego stanu słupa – który zostanie jak zapewnia Pan Kierownik bardzo szybko wymieniony. Do ustalenia pozostaje kwestia gdzie ma być usytuowany nowy słup, ale to ustalę z właścicielami posesji.

Ku uprzejmości i życzliwości Państwa Katarzyny i Michała Słowików zostanie rozwiązana również sprawa bocianiego gniazda – dziękujemy – a niebawem szczegóły i w tym temacie. Miejmy nadzieję, że temat niedługo pozostanie historią …

Szukasz wsparcia radnego ? Zapraszam do kontaktu 514 350 310 i śmiałego komentowania tego materiału…

Michał Szafrański
Radny Rady Miejskiej we Włoszczowie

Zaciekawił Cię ten materiał ? Polub mój profil na Facebooku, a nie ominie Cię nowa lokalna informacja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *