Sesja Rady Miejskiej z 28-09-2020

Sesja Rady Miejskiej z 28-09-2020

Dziś odbyła się 22 sesja Rady Miejskiej we Włoszczowie. Głównym punktem porządku obrad były zmiany w budżecie związane z rewitalizacją. Przyszedł również sprzęt i materiały, zamówione przez radnych, pracowników urzędu i jednostek samorządu, które już niebawem przekażemy do Włoszczowskiego Szpitala, w ramach walki z pandemią.

Jak to powiedział Przewodniczący spotkaliśmy się po przerwie, a w trakcie tej przerwy byłem uczestnikiem m.in. wielu spotkań z mieszkańcami w ramach zebrań wiejskich. Podczas sesji poruszyłem kilka spraw, na które w moim przekonaniu należy zwrócić uwagę:

✔ Biorąc pod uwagę poziom skanalizowania gminy Włoszczowa, zaproponowałem opracowanie programu (wzorem tego, z którego za dopłatą mieszkańcy mogli zainstalować instalacje odnawialnych źródeł energii) dla dofinansowania przydomowych oczyszczalni ścieków, dla mieszkańców, którzy z różnych przyczyn nie mają szans na podłączenie się do sieci kanalizacyjnej w najbliższej przyszłości.

💬 Pomysł nie znalazł uznania. Gmina będzie szukać rozwiązań umożliwiających podłączenie się gospodarstw do sieci. Pytanie tylko kiedy. Bezsprzecznie zgadzam się z tym, że należy w pierwszej kolejności załatwić temat wody i po raz kolejny pragnę podziękować za tworzoną aktualnie dokumentacją techniczną na budowę wodociągów Rząbiec – Wymysłów – Prządzów.

✔ Kolejny temat to sprawa poszerzenia drogi gminnej z Nieznanowic do Woli Wiśniowej.

💬 Spotkanie z właścicielami przyległych do drogi działek, zaplanowane jest na październik 2020 r, w świetlicy wiejskiej w Nieznanowicach. O dokładnym terminie poinformuje gmina, a ja już zapraszam do dyskusji na temat możliwości poszerzenia drogi, która poprawi komfort i bezpieczeństwo.

Jadąc od Włoszczowy nie widać ile aut stoi po drugiej stronie ronda © Michał Szafrański

✔ Kolejna sprawa poruszana przeze mnie na sesji to prośba o zwrócenie się do wykonawcy ronda Włoszczowy o zwiększenie widoczności na rondzie na ulicy Jędrzejowskiej. Wysoka skarpa, według mnie zasłania widoczność dla osób jadących od strony Włoszczowy. Nie mając informacji o tym ile samochodów znajduje się przy zamkniętym szlabanie istnieje ryzyko zablokowania ronda.

💬 W odpowiedzi Pan Burmistrz zadeklarował, że przekaże do zarządcy drogi (Zarządu Województwa Świętokrzyskiego) moją sugestie.

Na koniec obrad Pan Burmistrz Grzegorz Dziubek zainicjował utworzenie społecznego komitetu budowy we Włoszczowie pomnika, który upamiętniałby mieszkańców Włoszczowy i Ziemi Włoszczowskiej w walce o wolność, którą dziś możemy się cieszyć, a o którą walka toczona była przez wieki, również z udziałem mieszkańców włoszczowskiej ziemi.

Szukasz wsparcia radnego ? Zapraszam do kontaktu 514 350 310 i śmiałego komentowania tego materiału…

Michał Szafrański
Radny Rady Miejskiej we Włoszczowie

Jeżeli polubisz mój profil na Facebooku, będę wdzięczny, a Ciebie nie ominie kolejna, ważna informacja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *