Dofinansowanie do wymiany pieca

Dofinansowanie do wymiany pieca

Poproszony o pomoc, ostatnio zgłębiłem dofinansowanie do wymiany pieca i pozostałe możliwości pozyskania środków na odnawialne źródła energii. Postanowiłem na łamach bloga podpowiedzieć, gdzie się zgłosić i na jakie wsparcie można liczyć z programu rządowego Czyste Powietrze i nie tylko.

Dofinansowanie do wymiany pieca : Krok po kroku

Operatorem programu w województwie świętokrzyskim jest Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska. W ostatnim czasie wniosek o dofinansowanie został bardzo uproszczony. Możesz zapoznać się z nim na stronie https://portalbeneficjenta.wfos.com.pl. Pamiętaj o tym aby zarejestrować swoje konta w portalu. Następnie przygotuj dokumenty związane z nieruchomością, dla której chcesz dokonać termomodernizacji. Musisz również podać dane o dotychczasowych źródłach ciepła i swoich dochodach.

Jeżeli chcesz wymienić swój stary piec na ogrzewanie gazowe możesz liczyć na dofinansowanie podłączenia od skrzynki do domu, zakup kotła gazowego oraz dokumentacje projektową. Dodatkowo możesz wymienić swój węglowy piec na bardziej ekologiczny, np. na pellet czy ekogroszek.

Ile można otrzymać ?

Dla wspomnianej instalacji gazowej możemy było otrzymać 6 750 zł, jednak wartość może być już nieaktualna, dlatego warto skorzystać z Ogólnopolskiej Infolinii Programu Czyste Powietrze ☎ 22 340 40 80. Jeśli miałbyś problemy z wypełnieniem wniosku zapraszam do kontaktu.

Jak się okazało dofinansowanie do wymiany pieca to nie jedyna forma wsparcia, jakie możemy otrzymać. Można liczyć na wsparcie przy wymianie okien, drzwi czy ocieplenie całego budynku.

Program Czyste Powietrze

Ponadto oprócz wspomnianej infolinii polecam kontakt z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowisko w Kielcach można skorzystać z e-maila biuro@wfos.com.pl. Opisujemy w nim Naszą sytuacje i Nasze potrzeby. Polecam można liczyć na szybkie i merytoryczne odpowiedzi.

Pytania i odpowiedzi : Dofinansowanie do pieca

Rozpatrywanie wniosku o dofinansowanie z Programu Czyste Powietrze trwa 30 dni
Tak. Z programu może skorzystać każdy, którego roczny dochód nie przekracza 100 000 zł.
W celu ustalenia aktualnych wartości dofinansowania polecam kontakt z Ogólnopolską Infolinią Programu Czyste Powietrze. W chwili kiedy wypełniałem wniosek można było uzyskać dofinansowanie na poziomie : 210 zł/ m2 okna i 600 zł/m2 drzwi.
Spokojnie. Termomodernizacja Twojej nieruchomości może trwać nawet 30 miesięcy.
Musisz go zezłomować. Pamiętaj o dokumencie, który poświadczy ten fakt.

Szukasz wsparcia radnego ? Zapraszam do kontaktu 514 350 310 i śmiałego komentowania tego materiału…

Michał Szafrański
Radny Rady Miejskiej we Włoszczowie

Jeżeli polubisz mój profil na Facebooku, będę wdzięczny, a Ciebie nie ominie kolejna, ważna informacja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *