Inwestycje zrealizowane w 2021 roku

Inwestycje zrealizowane w 2021 roku

Koniec roku to czas życzeń i podsumowań. Na życzenia przyjdzie czas. Dziś zapraszam Was na przegląd zrealizowanych inwestycji na terenie Woli Wiśniowej, Rząbca i Nieznanowic w 2021 roku.

Zaczynamy w Rząbcu, gdzie udało się zrealizować dawno oczekiwany odcinek drogi. Nikomu nie muszę tłumaczyć, dlaczego ważny był dla mnie ten odcinek, który był przedmiotem wielu wniosków od lat. Cieszę się, że mieszkańcy mogą cieszyć się tą inwestycją.

Pozostając w Rząbcu nie można pominąć instalacji paneli fotowoltaicznych w Rząbcu. Świetlica całkowicie ogrzewana jest elektrycznie, dlatego tak ważna była decyzja mieszkańców sołectwa o przekazaniu części funduszu sołeckiego na ten cel. Cieszę się, że na sesji 28 września udało się zagospodarować dodatkowe środki z budżetu Gminy, które pozwoli zrealizować tą inwestycje w całości (nie dzieląc ją na etapy).

To nie jedyne dobre wiadomości dla mieszkańców Rząbca. Gotowy jest już projekt wodociągu. Jak co roku w ramach wniosków do budżetu prosiłem o wykonanie wodociągu w Rząbcu i Wymysłowie, tak aby zamknąć temat niedoborów sieci w gminie.

Z Rząbca przenosimy się do Nieznanowic, gdzie wykonano również panele fotowoltaiczne na świetlicy w Nieznanowicach. Inwestycje zrealizowano w ramach rządowego Programu wsparcie gmin popegeerowskich. W ramach tego programu świetlica w Nieznanowicach będzie również rozbudowana.

W ramach remontów dróg wykonano również nakładkę asfaltową na drodze prowadzącej na Rybaczkę w Nieznanowicach. Droga oraz planowany wodociąg mogą wpłynąć na osiedlanie się ludzi w tej malowniczej części Nieznanowic.

Czekamy jeszcze na ogrodzenie z piłkochwytów na działce przy świetlicy, które jak udało mi się ustalić będzie zrealizowane do końca 2021 roku.

Przegląd najważniejszych inwestycji w tym roku kończymy w Woli Wiśniowej, gdzie w odpowiedzi na wnioski i prośby mieszkańców udało się zrealizować chodnik, przy drodze gminnej. Chodnik nie tylko poprawi komfort, ale również uniemożliwi kierowcom omijanie progu zwalniającego, a tym podniesie bezpieczeństwo !

Krótka relacja ze wszystkich odbiorów dróg w Gminie Włoszczowa, które powstały w 2021 roku (nie tylko tych w Rząbcu i Nieznanowicach) okiem Mojej Gazety Lokalnej.

Chciałbym podziękować Panu Burmistrzowi Grzegorzowi Dziubkowi za wsparcie wspomnianych inwestycji, które bez wątpienia poprawiły komfort życia mieszkańców. DZIĘKUJEMY 👏

Szukasz wsparcia radnego ? Zapraszam do kontaktu 514 350 310 i śmiałego komentowania tego materiału…

Michał Szafrański
Radny Rady Miejskiej we Włoszczowie

Jeżeli polubisz mój profil na Facebooku, będę wdzięczny, a Ciebie nie ominie kolejna, ważna informacja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *