Wniosek do budżetu gminy na 2021

Wniosek do budżetu gminy na 2021

W związki z planowaniem przyszłorocznego budżetu, złożyłem wniosek do budżetu gminy na 2021, o wsparcie inwestycji i projektów planowanych do realizacji na terenach sołectw: Nieznanowice, Rząbiec, Wymysłów oraz Wola Wiśniowa. Poniższe sprawy były przedmiotem dyskusji podczas zebrań wiejskich w powyższych miejscowościach oraz bezpośrednich rozmów z mieszkańcami.

RZĄBIEC

W związku z zaplanowaną do realizacji instalacją fotowoltaiczną na świetlicy w Rząbcu, poprosiłem o określenie mocy jaka jest potrzebna na ten budynek (na podstawie dotychczasowego zużycia) oraz zabezpieczenie dodatkowych środków na realizację tego zadania. Zebranie wiejskie zdecydowało przeznaczyć na ten cel 10 000 zł funduszu sołeckiego. Z pewnością potrzebne będą dodatkowe środki, o które proszę i wnioskuje.

Drugim zadaniem jest budowa placu zabaw. Zebranie wiejskie zdecydowało o przeznaczeniu środków na zakup urządzeń do zabaw dla dzieci. Wnioskowałem o zabezpieczenie środków na wykonanie projektu zagospodarowania terenu wokoło świetlicy w Rząbcu, z uwzględnieniem placu zabaw 🤼, altany i boiska do siatki (plany sołectwa). W chwili wykonywania projektu proszę o kontakt z Panią Sołtys Barbarą Sosnowską w celu ustalenia szczegół projektu.

Zwróciłem się z ponowną prośbą o interwencję w sprawie uregulowania spraw formalnych w kwestii przebiegu drogi gminnej w kierunku Państwa Kaliszów i budowę drogi na tym odcinku. Prośba o budowę drogi była przedmiotem wielu wniosków w poprzednich latach. Czekając na rychłe rozwiązanie spraw formalnych wnioskowałem o doraźny remont cząstkowy w postaci utwardzenia i wyrównanie drogi na tym odcinku. Droga stanowi dojazd do niechodzącego dziecka, wymagającego pomocy służb ratunkowych, edukacji itp. Dlatego konieczne jest wykonanie odcinka asfaltowanego tej drogi.

Mieszkańcy Rząbca i Wymysłowa za pośrednictwem Gminy Włoszczowa proszą również o interwencje w sprawie planowanych na 2019 rok czyszczenia rowów w Rząbcu, przez Spółkę Wodną. Do dnia dzisiejszego czyszczenia nie było. Kontakt z przedstawiciela spółki jest bardzo utrudniony, a od pewnego czasu w ogóle go nie ma.

Wnioskowałem również o wykonanie oświetlenia przy nowo budowanej drodze w kierunku Państwa Tatar, w Rząbcu. Zdaje sobie sprawę, że wymaga to wykonanie projektu i innych procedur, dlatego zwracam się z ponowną prośbą o rozpoczęcie procedur, zmierzających do montażu oświetlenia na tym odcinku.

NIEZNANOWICE

Zwróciłem się z prośbą o wykonanie poszerzenia drogi z Nieznanowic w kierunku Woli Wiśniowej. Odcinek drobi był przedmiotem wniosków w latach poprzednich. Wąski, cienki pas drogi z roku na rok jest w coraz gorszym stanie. Liczne objazdy (m.in. budowy obwodnicy) spotęgowały ruch na tym odcinku. Nie jest możliwe swobodne minięcie się dwóch aut osobowych, nie mówiąc o autobusie czy samochodzie ciężarowym. Na tym odcinku rok rocznie powstają nowe domu jednorodzinne (aktualnie 10 budynku – na różnym etapie realizacji). Poszerzenie drogi wpłynęłoby na bezpieczeństwo osób poruszających się drogą, jak również mieszkających przy drodze.

Wnioskowałem również o wykonanie remontu drogi w kierunku Rybaczki w Nieznanowicach (w kierunku gospodarstwa rybnego). Docelowo proszę o wykonanie na tym odcinku asfaltu.

Mieszkańcy Rząbca, Wymysłowa i Nieznanowic (Prządzów) wdzięczni za realizowaną dokumentację projektową wodociągu dla tych miejscowości, proszą o budowę wodociągu na tym terenie. Mieszkańcy tych miejscowości są ostatnimi gdzie nie ma planów budowy wodociągu (dokumentacja ma być gotowa do końca roku), dlatego zasadne byłoby podjęcie działań zmierzających do szybkiego umożliwienia wszystkich mieszkańcom gminy dostępu do sieci wodociągowej.

W momencie otrzymania odpowiedzi na wniosek do budżetu gminy na 2021, natychmiast podzielę się z Wami, mam nadzieję dobrymi wiadomościami.

Odpowiedź na wniosek

Szukasz wsparcia radnego ? Zapraszam do kontaktu 514 350 310 i śmiałego komentowania tego materiału…

Michał Szafrański
Radny Rady Miejskiej we Włoszczowie

Jeżeli polubisz mój profil na Facebooku, będę wdzięczny, a Ciebie nie ominie kolejna, ważna informacja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *