Konary drzew i uzupełnienie poboczy

Konary drzew i uzupełnienie poboczy

Kolejny wniosek w sprawach ważnych dla mieszkańców. W nawiązaniu do rozmów z mieszkańcami i własnych obserwacji zwróciłem się z do Urzędu Gminy Włoszczowa z prośbą, która obejmowania m.in. konary drzew i uzupełnienie poboczy.

Poprosiłem o interwencję w sprawie usunięcia niebezpiecznie nachylonych na drogę gminną w Nieznanowicach konarów i gałęzi drzew, które rosną na działkach prywatnych. Szczególnie w sytuacji wzmożonych powiewów wiatru konary stwarzają zagrożenie dla użytkowników drogi oraz posesji mieszkańców.

Sytuacja, o których mowa dotyczy drzewa naprzeciw posesji mieszkańców Nieznanowic. Mieszkańcy prosili mnie również o zweryfikowanie niebezpiecznie opadających konarów wzdłuż płotu parku w Nieznanowicach.

Ponownie zwróciłem się również z prośbą o instalacje na drzewach (przy niebezpiecznych odcinkach), przy drodze z Nieznanowic do Konieczna odblaskowych opasek – w ilości 6 sztuk oraz rozważenie wstawienie tablicy U-3a na zakręcie 90 stopni na tym powyższym odcinku.

W nawiązaniu do spotkania w.s. poszerzenie drogi gminnej Nieznnaowice – Wola Wiśniowa poprosiłem o doraźne uzupełnienie poboczy na tej drodze. Konieczność stałego zjeżdżania na pobocze, podczas mijania spowodowała duże dziury, które jak relacjonują mieszkańcy przy samochodzie o niskim podwoziu spowodowały już pierwsze uszkodzenie aut.

Zgłoszony wniosek nie obejmował tylko konary drzew i poszerzenie poboczy. W nawiązaniu do rozmów z przedstawicielami Ochotniczej Straży Pożarnej z Woli Wiśniowej i informacji o planowanych środkach na zakup motopompy dla OSP Wola Wiśniowa, wnioskowałem o zabezpieczenie środków na wkład własnych do tej inwestycji. Konieczność zakupu motopompy była wielokrotnie poruszana na zebraniach strażackich, których byłem gościem.

ODPOWIEDŹ Z URZĘDU GMINY WŁOSZCZOWA

Szukasz wsparcia radnego ? Zapraszam do kontaktu 514 350 310 i śmiałego komentowania tego materiału…

Michał Szafrański
Radny Rady Miejskiej we Włoszczowie

Jeżeli polubisz mój profil na Facebooku, będę wdzięczny, a Ciebie nie ominie kolejna, ważna informacja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *