Konary drzew i uzupełnienie poboczy

Konary drzew i uzupełnienie poboczy

Kolejny wniosek w sprawach ważnych dla mieszkańców. W nawiązaniu do rozmów z mieszkańcami i własnych obserwacji zwróciłem się z do Urzędu Gminy Włoszczowa z prośbą, która obejmowania m.in. konary drzew i uzupełnienie poboczy.

Poprosiłem o interwencję w sprawie usunięcia niebezpiecznie nachylonych na drogę gminną w Nieznanowicach konarów i gałęzi drzew, które rosną na działkach prywatnych. Szczególnie w sytuacji wzmożonych powiewów wiatru konary stwarzają zagrożenie dla użytkowników drogi oraz posesji mieszkańców.

Sytuacja, o których mowa dotyczy drzewa naprzeciw posesji mieszkańców Nieznanowic. Mieszkańcy prosili mnie również o zweryfikowanie niebezpiecznie opadających konarów wzdłuż płotu parku w Nieznanowicach.

Ponownie zwróciłem się również z prośbą o instalacje na drzewach (przy niebezpiecznych odcinkach), przy drodze z Nieznanowic do Konieczna odblaskowych opasek – w ilości 6 sztuk oraz rozważenie wstawienie tablicy U-3a na zakręcie 90 stopni na tym powyższym odcinku.

W nawiązaniu do spotkania w.s. poszerzenie drogi gminnej Nieznnaowice – Wola Wiśniowa poprosiłem o doraźne uzupełnienie poboczy na tej drodze. Konieczność stałego zjeżdżania na pobocze, podczas mijania spowodowała duże dziury, które jak relacjonują mieszkańcy przy samochodzie o niskim podwoziu spowodowały już pierwsze uszkodzenie aut.

Zgłoszony wniosek nie obejmował tylko konary drzew i poszerzenie poboczy. W nawiązaniu do rozmów z przedstawicielami Ochotniczej Straży Pożarnej z Woli Wiśniowej i informacji o planowanych środkach na zakup motopompy dla OSP Wola Wiśniowa, wnioskowałem o zabezpieczenie środków na wkład własnych do tej inwestycji. Konieczność zakupu motopompy była wielokrotnie poruszana na zebraniach strażackich, których byłem gościem.

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

ODPOWIEDŹ Z URZĘDU GMINY WŁOSZCZOWA

Szukasz wsparcia radnego ? Zapraszam do kontaktu 514 350 310 i śmiałego komentowania tego materiału…

Michał Szafrański
Radny Rady Miejskiej we Włoszczowie

Jeżeli polubisz mój profil na Facebooku, będę wdzięczny, a Ciebie nie ominie kolejna, ważna informacja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *