Wniosek do budżetu gminy na 2024 rok

Wniosek do budżetu gminy na 2024 rok

Jak co roku zwróciłem się z wnioskiem o uwzględnienie w budżecie gminy na rok 2024 inwestycji ważnych dla mieszkańców. W sposób szczególny prosiłem o kilka istotnych spraw dla mieszkańców Nieznanowic, Rząbca, Woli Wiśniowej, Podlipia oraz Wymysłowa.

Zwróciłem się z prośbą o projekt i budowa oświetlenia ulicznego na drodze od Nieznanowic w kierunku Woli Wiśniowej. Jak wiadomo, w ramach środków dedykowanych miejscowość gdzie funkcjonował PGR będą realizowane inwestycje drogowe w Nieznanowicach, jednak chciałbym, aby na całym odcinku drogi łączącej Nieznanowice i Wolę Wiśniową została wykonana brakująca linia oświetlenia ulicznego. W związku z dynamicznym tempem budowy domów jednorodzinnych, w planach jest kolejne 6 domów (zgodnie z informacjami, które zamieszczałem na tablicach ogłoszeń w Nieznanowicach) oraz tymi już istniejącymi lub budowanymi konieczne jest oświetlenie całej drogi. Uzupełnienie brakującego oświetlenia ulicznego, zwiększyło by bezpieczeństwo osób poruszających się po tej wąskiej drodze.

Zwróciłem się również z prośbą o remont schodów i kostki w około świetlicy w Rząbcu. Aktualnie poruszanie się po schodach jest utrudnione z uwagi na ruszającą się kostkę i obrzeża.

Prosiłem również o podjęcie działań mających na celu notoryczne zalewanie piwnicy i murów świetlicy. Zgłaszałem to już wielokrotnie. Możliwe, że powodem jest niepoprawne ocieplenie fundamentów, lub uszkodzenie opaski dookoła budynku, co powoduje dostawanie się wody do środka i osłabia mury. W mojej opinii konieczne jest również oprowadzenie wody z rynien poza opaskę. W tym momencie spływa ona bezpośrednio na kostkę. Proszę o weryfikacje źródła tych problemów z odwodnieniem i o interwencję w tym temacie.

Ponownie zwróciłem się z prośbą o montaż oświetlenia przy drodze gminnej (przy dawnym pomniku). Przy drodze powstają kolejne nowe domy, a mieszkańcy w latach poprzednich przeznaczyli środki w ramach funduszu sołeckiego na dokumentacje projektową dla oświetlenia.

Zwróciłem się również z prośbą o zabezpieczenie środków na kamień w celu utwardzenia dróg prowadzących do pól, jak również posesji na tzw. zapłociach w Woli Wiśniowej. Dziękuję za odcinkowe dostarczenie kamienia na niektórych odcinkach i proszę o kompleksowe utwardzenie tych dróg, przy których pojawiają się już domy jednorodzinne.

W nawiązaniu do zgłoszeń płynących z zebrania wiejskiego prosiłem również o wykonanie nawierzchni najazdowej na drodze do końcowych posesji na Podlipiu. Chodzi o niedokończony odcinek asfaltu w kierunku posesji Podlipie 30, 31 i 32 (około 200 metrów). Posesje te mają już zarówno wodociąg jak i kanalizację i ostatnim elementem jest brak asfaltu, który utrudnia im swobodny wyjazd z posesji, szczególnie po silnych opadach deszczu.

Niezmiennie jak co roku proszę o wykonanie projektu i budowę, sieci wodociągowej w Wymysłowie oraz projektu i budowy sieci kanalizacyjnej w miejscowościach : Nieznanowice, Rząbiec i Wymysłów.

W odpowiedzi urzędu czytamy:

Michał Szafrański
Radny Rady Miejskiej we Włoszczowie

Zaciekawił Cię ten materiał ? Polub mój profil na Facebooku, a nie ominie Cię nowa lokalna informacja.

One thought on “Wniosek do budżetu gminy na 2024 rok

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *