Wniosek w sprawie dróg w Woli Wiśniowej

Wniosek w sprawie dróg w Woli Wiśniowej

W nawiązaniu do wizyty w Woli Wiśniowej i tej listopadowej i lipcowej w sprawie poprawy przejazdu po drogach dojazdowych do pól na terenie Woli Wiśniowej, złożyłem w tych sprawach do Urzędu Gminy jeden wspólny wniosek. I tak…

Zwróciłem się z prośbą o podjęcie działań zmierzających do ułatwienia swobodnego przejazdu na pola w dwóch newralgicznych punkach. Mieszkańcy Woli Wiśniowej proszą o ustalenie właścicieli przyległych do niżej prezentowanych dróg działek i zobligowanie ich do wycięcia wystających poza ich posesji gałęzi drzew, celem umożliwienia swobodnego przejazdu ciągnikami i maszynami rolniczymi.

Pierwsza lokalizacja znajduje się na ulicy Ewina i stanowi jedyny, możliwy wjazd na pola zlokalizowane pomiędzy Ewiną, a obwodnicą.

Przedmiotem drugiej sprawy i podobnej prośby o ustalenie i zobligowanie właściciela tym razem lasu do pielęgnacji drzew, jest teren pól z Woli Wiśniowej, w kierunku Ludwinowa. Właścicielka przyległego do drogi pola (mapka i zdjęcia poniżej) skarży się, że z uwagi na duże, wystające nad drogę gałęzie z lasu, rolnicy celem ominięcia tych konarów wjeżdżają na jej pole, dość znacznie – co dokumentują zdjęcia.

Wspólnie z mieszkańcami wyrażamy nadzieję, że sprawy te zostaną pozytywnie załatwione. Poniższa odpowiedź Gminy Włoszczowa daje ku temu nadzieję:

Michał Szafrański
Radny Rady Miejskiej we Włoszczowie

Zaciekawił Cię ten materiał ? Polub mój profil na Facebooku, a nie ominie Cię nowa lokalna informacja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *