Nie dla padliny

Nie dla padliny

Wczoraj byłem w Starostwie Powiatowym we Włoszczowie na Sesji Rady Powiatu, poświęconej m.in. tematowi kontrowersyjnej inwestycji, która planowana jest na ul. Przedborskiej we Włoszczowie. Pozwólcie, że podzielę się krótką refleksją, z tego spotkania jak i tego, co do tej pory się wydarzyło …

Wzorem poprzedniej akcji protestacyjnej związanej z budową Spalarni śmieci w pobliżu Ewiny (w niedalekim sąsiedztwie Włoszczowy) SPRZECIWIAM się stanowczo podobnym inwestycjom, które nie są ani prorozwojowe dla miasta i gminy, a jedynie wywołują obawę o własne zdrowie i mienie i nikomu nie potrzebne negatywne emocje.

Czymś co życzymy sobie przy niemal każdej okazji świątecznej jest zdrowie i o nie należy dbać – za wszelką cenę. I niech to będzie przesłanie do dalszych działań na rzecz blokowania podobnych inwestycji mających negatywny wpływ nie tylko na środowisko, ale i zdrowie i funkcjonowanie Naszej społeczności.
Wracając do wczorajszego, burzliwego spotkania. Spodziewałem się, że jego głównym elementem mogą być wzajemne obwinianie się, ale nie sądziłem że zdominuje to niemal całą dyskusję. Wnioski, pozwolenia, hektary, milcząca zgoda – to wszystko niech oceni historia. Mnie na wczorajszym spotkaniu brakowało, określenia tego, CO DALEJ ?

Na koniec były słowa o chęci współpracy Gmina Włoszczowa i Starostwo Powiatowe we Włoszczowie, ale zaraz potem znów wróciły wzajemne ciosy … Zarówno mnie jak i pewnie większą część osób protestujących interesowałoby (niezależnie, z których ust to by padło) kolokwialne „Panie Starosto/Burmistrzu/Pośle zdzwonimy się jutro, umówimy się w przyszłym tygodniu na spotkanie w gronie swoich urzędników, radców prawnych itp i ustalimy co Nasze urzędy do tej pory ustaliły, co możemy zrobić, aby w zgodzie z wolą mieszkańców zablokować budowę tej inwestycji, której nikt u Nas nie chce”. Po tych ustaleniach przedstawić społeczeństwu PLAN DZIAŁANIA. Tego mi właśnie wczoraj zabrakło… ale może takiego właśnie spotkania (ponad wszystkimi podziałami) CO DALEJ się wszyscy doczekamy, czemu kibicuje ….

Miejmy Nadzieję, że ta sprawa będzie trochę jak wczorajszy mecz. Było męcząco, ale jest zwycięstwo …

Szukasz wsparcia radnego ? Zapraszam do kontaktu 514 350 310 i śmiałego komentowania tego materiału…

Michał Szafrański
Radny Rady Miejskiej we Włoszczowie

Zaciekawił Cię ten materiał ? Polub mój profil na Facebooku, a nie ominie Cię nowa lokalna informacja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *