Interwencja na Podlipiu

Interwencja na Podlipiu

Od dziś do 17 października będzie zamknięty przejazd kolejowy na ulicy Jędrzejowskiej (Podlipiu). W pierwszym dniu zamkniętego przejazdu pojawiły się problemy wynikające z braku oznakowania drogi wojewódzkiej na czas remontu.

Po drodze bez przejazdu prowadzącej przez Podlipie poruszały się dziś TIRy, próbujące dostać się na drogę powiatową. Wiadomym dla mieszkańców jest fakt, że pokonać ten odcinek drogi jest trudno nawet samochodom osobowym, co spowodowało nie małe zamieszanie, a droga na Podlipie jest pełna pozostałości po samochodach ciężarowych próbujących wydostać się z bagnistego odcinka. Interweniowałem w tej sprawie u Naczelnika Urzędu Gminy, który obiecał zgłosić tę sprawę wykonawcy remontu. Okazuje się, że na drodze wojewódzkiej brakuje oznakowania objazdu przez Konieczno. Mamy nadzieje, że oznakowanie zostanie szybko wstawione, a kierowcy stosować będą objazd tylko po dozwolonych trasach. Przypominam również, że na odcinku drogi z Nieznanowic do Woli Wiśniowej również mamy ograniczenie tonażowe, z którego wyłączone są jedynie autobusy kursowe.

Po interwencja pojawił się znak ograniczający tonaż na tej drodze wraz z informacją o zakazie wjazdu – jako drodze wewnętrznej. Oczywiście zakaz wjazdu nie dotyczy dojazdu do posesji na Podlipiu. Więcej sprawa załatwiona !

Szukasz wsparcia radnego ? Zapraszam do kontaktu 514 350 310 i śmiałego komentowania tego materiału…

Michał Szafrański
Radny Rady Miejskiej we Włoszczowie

Zaciekawił Cię ten materiał ? Polub mój profil na Facebooku, a nie ominie Cię nowa lokalna informacja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *