46 Sesja Rady Miejskiej

46 Sesja Rady Miejskiej

Podczas 46 Sesji Rady Miejskiej we Włoszczowie podejmowaliśmy uchwały, dotyczące głównie zmian budżetowych. Zwróciłem się również z zapytaniem ważnym dla mieszkańców, kiedy rozpoczęta zostanie wypłata dodatku węglowego. Kilka spraw poruszyłem również podczas poprzedzającej sesję komisji.

Jak mogliśmy usłyszeć pierwsza transza wypłat, w ramach tzw. dodatku węglowego zostanie przelana na konto mieszkańców już w piątek (wypłaty będą realizowane według wpływu i zatwierdzenia wniosków). Kolejne wypłaty będą realizowane w październiku i listopadzie.

Na poprzedzającej sesję komisji zwróciłem się z zapytaniem, czy znane są już szczegóły wsparcia środkami PROW budowy wodociągów w Rząbcu, Wymysłowie i Prządzowiu. Z informacji przekazanej przez Pana Burmistrza wynika, że Gmina otrzymała dofinansowanie do tej inwestycji i niebawem nastąpi podpisanie stosownych umów. Wtedy można będzie przystąpić do przetargu na budowę wodociągu.

Z uwagi niepokoje mieszkańców, spowodowane podejrzeniami, że na przejazdach kolejowych (Podlipie oraz Wola Wiśniowa) znikną dróżnicy, które zastąpią w pełni zautomatyzowane mechanizmy – pragnę wszystkich uspokoić. Pytałem o to na komisji. Otrzymałem informacji od źródła, czyli od koleżanki radnej Doroty Hupy-Rutkowskiej – która związana jest z PKP zawodowo. Planowane instalacje mają dodatkowo wspomóc funkcjonowanie przejazdu i półautomatyczne systemy nie zastąpią pracy dróżnika – a dodatkowo go będą wspierać.

Zwróciłem się również z prośbą o interwencje u Świętokrzyskiego Zarządcy Dróg Wojewódzkich w Kielcach o podjęcie działań ułatwiających bezpieczny wyjazd na drogę wojewódzką, z drogi gminnej i wewnętrznej w Nieznanowicach. Z uwagi na dość ostry łuk, szczególnie okresach kiedy zarośnięte jest pobocze, widok na samochody poruszające się z kierunku Włoszczowy jest ograniczony.

Szukasz wsparcia radnego ? Zapraszam do kontaktu 514 350 310 i śmiałego komentowania tego materiału…

Michał Szafrański
Radny Rady Miejskiej we Włoszczowie

Zaciekawił Cię ten materiał ? Polub mój profil na Facebooku, a nie ominie Cię nowa lokalna informacja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *