34 Sesja Rady Miejskiej

34 Sesja Rady Miejskiej

Podczas 34 Sesji Rady Miejskiej, jedną z uchwał było przyjęcie nowego podziału okręgów wyborczych w Naszej gminie. Aktualnie okręg wyborczy, z którego będę się starał uzyskać mandat radnego w tegorocznych wyborach będzie się składał z sołectw: Nieznanowice, Wola Wiśniowa, Rząbiec i Wymysłów. Lokal wyborczy będzie znajdował się z budynku Niepublicznego Przedszkola Kubuś Puchatek w Woli Wiśniowej. Wyznaczenie i zatwierdzenie nowego podziału musiało nastąpić do końca marca, co wynikało z przepisów prawa.

Z uwagi na spadek liczby ludności poniżej 20 tysięcy, w Naszej gminie zmniejszy się liczba radnych z 21 do 15. W związku z powyższym trzeba było podzielić Naszą Gminę na nowe okręgi wyborcze. Jeśli chodzi o mój okręg, do Nieznanowic, Rząbca i Wymysłowa dołączona zostanie Wola Wiśniowa (wraz z Podlipiem). Mieszkańcy z tych miejscowości będą głosowali w Przedszkolu w Woli Wiśniowej. Już dziś zapraszam do udziału w tegorocznych wyborach samorządowych.

Dodatkowo na sesji wyraziliśmy m.in. zgodę na wieloletnią dzierżawę lokali na Młynarskiej 1, we Włoszczowie pod organizację ośrodka dla dzieci niepełnosprawnych. To wspaniała wiadomość dla dzieci niepełnosprawnych i ich rodzin, które dotychczas korzystały z ośrodków oddalonych wiele kilometrów od Włoszczowy.

Szukasz wsparcia radnego ? Zapraszam do kontaktu 514 350 310 i śmiałego komentowania tego materiału…

Michał Szafrański
Radny Rady Miejskiej we Włoszczowie

Jeżeli polubisz mój profil na Facebooku, będę wdzięczny, a Ciebie nie ominie kolejna, ważna informacja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *