Wnioski w sprawie remontu dróg

Wnioski w sprawie remontu dróg

Coraz mocniej widoczna wiosna odkrywa jak co roku ubytki w drogach gminnych i powiatowych. W związku ze zbliżającymi się corocznymi, cząstkowymi remontami dróg gminnych i powiatowych objechałem odcinki dróg znajdujących się w Nieznanowicach i Rząbcu. Udokumentowałem te najtrudniejsze odcinki i wnioskiem złożonym zarówno do gminy jak i powiatu poprosiłem o wykonanie remontów cząstkowych.

To tylko jedna z dziur na terenie Nieznanowic, które należy naprawić. Jadąc dalej w kierunku Woli Wiśniowej prosimy i poprawienie odcinka wąskiej drogi łączącej Nieznanowice i Wolę Wiśniową, na której znajdują się ubytki i skruszenia.

Do wniosku dołączyłem coroczną prośbę o utwardzenie i poprawę dojazdu do Państwa Kaliszów z Rząbca.

Przy okazji złożyłem również wniosek do Starostwa Powiatowego, głównie z prośbą o naprawdę zapadającego przepustu lub odcinka drogi nad przepustem przy wjeździe do Rząbca (droga powiatowa). Co prawda był tam robiony, jesienią poprzedniego roku remont, ale na nowo droga zaczęła się obniżać – stwarzając niebezpieczeństwo. Zdaje sobie sprawę, że poprawa sytuacji wymagałaby odprowadzenia otaczającej ten odcinek drogi wody, dlatego może warto oprócz remontu oznakować ten odcinek (ograniczyć prędkość, ostrzec przed możliwymi utrudnieniami w swobodnym przejeździe).

Jak udało się ustalić w tym roku będą naprawiane dwa przepusty na terenie Rząbca (przy świetlicy i w środku miejscowości), za co w imieniu własnym i mieszkańców DZIĘKUJEMY!

Szukasz wsparcia radnego ? Zapraszam do kontaktu 514 350 310 i śmiałego komentowania tego materiału…

Michał Szafrański
Radny Rady Miejskiej we Włoszczowie

Jeżeli polubisz mój profil na Facebooku, będę wdzięczny, a Ciebie nie ominie kolejna, ważna informacja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *