31 sesja Rady Miejskiej

31 sesja Rady Miejskiej

Dziś odbyła się trzydziesta pierwsza sesja Rady Miejskiej we Włoszczowie. Sesja szczególna z wielu powodów. Jednogłośnie wsparliśmy Burmistrza Grzegorza Dziubka, udzielając mu absolutorium oraz wotum zaufania. Jednomyślność radnych to dowód uznania dla realizacji budżetu za 2020 rok oraz solidny mandat do kontynuowania zmian na lepsze.

Komisje stałe przed 31 Sesją Rady Miejskiej we Włoszczowie

Po pandemicznej przerwie wznowione zostały prace komisji stałych. Odbyła się ona wczoraj. Wsłuchując się w głos mieszkańców, podczas wczorajszej komisji stałej zwróciłem się z kilkoma zapytaniami:

kiedy planowane jest wykaszanie traw przy drogach gminnych i czy możliwe byłoby w przyszłym roku wcześniej wykonywać to zadanie. W odpowiedzi usłyszałem, że od dziś pobocza dróg mają być wykaszane, a wcześniejsze wykaszanie, spowodowało by konieczność powtórnego wykaszanie, co podwoiło by koszty całego zadania.

☑ zapytałem również o to, jakie konsekwencje dla posiadających rowy na działkach ma zawieszenie Spółki Wodnej, która m.in. wykonywała oczyszczanie rowów na wioskach. W odpowiedzi usłyszałem, że wraz z zawieszeniem Spółki Wodnej zawieszone zostało przyjmowania opłat na spółkę za 2021 rok. Mieszkańcy we własnym zakresie będą musieli wykaszać rowy, na działkach które są ich własnością.

☑ zgłosiłem również przewrócony znak Włoszczowy na wylocie miasta, na ulicy Jędrzejowskiej.

Na samej sesji została zaprzysiężona nowa radna i mogliśmy obradować już w pełnym składzie. Dodatkowo w sprawach różnych po raz kolejny podziękowałem Panu Posłowi Bartłomiejowi Dorywalskiemu za wsparcie przy pozyskiwaniu dofinansowania na rozbudowę świetlicy wiejskiej w Nieznanowicach oraz Panu Burmistrzowi Grzegorzowi Dziubkowi, Naczelnikowi Włodzimierzowi Rakowi wraz zespołem, który w sposób merytoryczny i sprawny przygotowali wnioski o to dofinansowanie. Po sesji została przekazana nam informacja, że w urzędzie gminy będzie uruchomiony punkt, w którym można uzyskać informacje oraz złożyć wniosek w ramach tzw. Programu Czyste Powietrze.

Szukasz wsparcia radnego ? Zapraszam do kontaktu 514 350 310 i śmiałego komentowania tego materiału…

Michał Szafrański
Radny Rady Miejskiej we Włoszczowie

Jeżeli polubisz mój profil na Facebooku, będę wdzięczny, a Ciebie nie ominie kolejna, ważna informacja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *