Sesja nadzwyczajna

Sesja nadzwyczajna

W ubiegłym tygodniu odbyła się Nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej we Włoszczowie, podczas której nadano prawo do pobierania podatku tzw. inkaso nowej sołtysce Sołectwa Kąty Pani Ewelinie Małeckiej. Przy okazji gratuluje wyboru na tę funkcje nowej Pani sołtys. W sprawach różnych poruszyłem sprawy planowanej budowy bloku energetycznego oraz (po raz kolejny) niebezpiecznego skrzyżowania drogi powiatowej z obwodnicą w pobliżu Ewiny.

Plany budowy bloku energetycznego (spalarni)

W sprawach różnych zwróciłem się z zapytaniem na jakim etapie jest wniosek w.s. planów budowy bloku energetycznego we Włoszczowie (niedaleko Ewiny). W odpowiedzi usłyszałem, że do momentu rozpoczęcia sesji wpłynęły dwie, z czterech opinii. Urząd Marszałkowski zaopiniował projekt negatywnie, natomiast sanepid pozytywnie. Urząd we Włoszczowie oczekuje jeszcze na opinie z Wód Polskich oraz Ochrony Środowiska. Inwestor nie dokonał żadnych zmian w raporcie, co powoduje że jest on opiniowany w takim kształcie jakim został złożony. O sprawie pisałem już w poprzednich wpisach. Sprawa poruszana była już na ostatniej sesji rady miejskiej, poświęconej stanowisku radnych w tej sprawie. Z uwagi na to, że jest to temat który zainteresował wielu mieszkańców, o rozwoju sytuacji będę informował.

Niebezpieczne skrzyżowanie z obwodnicą niedaleko Ewiny

Po raz kolejny zaapelowałem również w sprawie niebezpiecznego skrzyżowania drogi powiatowej z obwodnicą, w pobliżu Ewiny. Zdumiony brakiem ronda w tym miejscu, od kilkunastu miesięcy wymieniam korespondencje z zarządcą obwodnicy, czyli Świętokrzyskim Zarządem Dróg Wojewódzkich w Kielcach. W związku z brakiem widocznych działań, oraz rosnącą liczbą zdarzeń drogowych w tym miejscu, zaproponowałem zorganizowanie w Urzędzie Gminy we Włoszczowie spotkanie z przedstawicielami Zarządcy obwodnicy oraz władzami decyzyjnymi w sprawie poprawy bezpieczeństwa na tym odcinku.

Przypomnę tylko, że na tym odcinku nie ma ograniczeń prędkości, nie ma pasów umożliwiających bezpieczne poruszanie się pieszych i rowerzystów, jest ograniczona widoczna wyjazdu kierujących się z Włoszczowy w kierunku Woli Wiśniowej. Lista jest długa, a całość korespondencji z zarządcą drogi w tej sprawie można znaleźć tutaj. Mam nadzieje, że takie spotkanie jak najszybciej dojdzie do skutku, aby podjąć natychmiastowe działania w kierunku poprawy bezpieczeństwa na tym odcinku. Lubię opierać się na liczbach, dlatego 23 sierpnia 2021 złożyłem wniosek do Powiatowej Komendy Policji we Włoszczowie z zapytaniem, ile na tym odcinku drogi było zdarzeń i wypadków drogowych.

Prośbę o takie spotkanie podczas ostatniej sesji Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego wyraziła również Pani Radna Jolanta Tyjas. Dzisiejsza sesja nadzwyczajna poruszyła bardzo ważne dla mieszkańców tematy. Mamy nadzieje, że finalnie podjęte będą decyzje i działania zmierzające do poprawy naszego bezpieczeństwa i stanu zdrowia.

Odpowiedź Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie

Szukasz wsparcia radnego ? Zapraszam do kontaktu 514 350 310 i śmiałego komentowania tego materiału…

Michał Szafrański
Radny Rady Miejskiej we Włoszczowie

Jeżeli polubisz mój profil na Facebooku, będę wdzięczny, a Ciebie nie ominie kolejna, ważna informacja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *