Wniosek w sprawie przejazdu kolejowego

Wniosek w sprawie przejazdu kolejowego

Wakacje mijają, ale problemy mieszkańców nie mają wakacji. W ubiegłym tygodniu złożyłem dwa wnioski do dwóch włoszczowski Urzędów. Zwróciłem się z prośbą do Urzędu Gminy Włoszczowa w następujących sprawach.

Zgłoszenia do zarządcy przejazdów kolejowych (tym na Podlipiu u tym u bram Woli Wiśniowej), czyli PKP potrzeby remontu tego przejazdu, który umożliwi bezpieczniejsze pokonywanie torów, na wzór np. przejazdu na Kuzkach.

Kolejną sprawą dotyczy ewentualnych możliwości udostępnienia nowego placu zabaw (dostosowanego do najmłodszych dzieci) przy nowo wybudowanym przedszkolu we Włoszczowie, na potrzeby mieszkańców również w godzinach popołudniowych. Zdaje sobie sprawę, że jest to teren przedszkola i w perspektywie mamy budowę terenu aktywnej rekreacji za basenem, niemniej jednak może uda się znaleźć teraz jakieś rozwiązanie.

Kolejny wniosek skierowałem już do Starostwa Powiatowego we Włoszczowie . Temat znany. Ostatnio w mediach pojawiły się informacjach o możliwościach wnioskowania o fundusze rządowe na tzw. drogi lokalne. Przy okazji tej wiadomości, nie mogłem nie zapytać jak te wiadomości odnoszą się do budowy drogi powiatowej Wymysłów – Ludynia. Wnioski można składać tylko do 28 sierpnia i chciałem dowiedzieć się o postępach w tworzeniu niezbędnych dokumentacji na ten dawno oczekiwany i wielokrotnie poruszaną sprawę.

Pierwszy wniosek przekazany został do PKP i jak czytamy w odpowiedzi przejazd kolejowy na Podlipiu zostanie wyremontowany w 2020 roku, natomiast ten przy Woli Wiśniowej, został przewidziany do remontu, ale w bliżej nie określonym terminie.

Nadeszła również odpowiedź z Urzędu Gminy Włoszczowa, w sprawie dostępności placu zabaw przy nowo wybudowanym przedszkolu we Włoszczowie. Sami poczytajcie:

Szukasz wsparcia radnego ? Zapraszam do kontaktu 514 350 310 i śmiałego komentowania tego materiału…

Michał Szafrański
Radny Rady Miejskiej we Włoszczowie

Jeżeli polubisz mój profil na Facebooku, będę wdzięczny, a Ciebie nie ominie kolejna, ważna informacja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *