Światłowody: tak czy nie ?

Światłowody: tak czy nie ?

Z uwagi na pytania mieszkańców, dotyczące szybkiego Internetu, pochodzącego z sieci światłowodowej, postanowiłem uzyskać więcej informacji w tej sprawie i sprawdzić możliwości w zakresie podłączenia światłowodów na naszym terenie. Otóż na terenie miasta Włoszczowa dość dynamicznie rozwija się infrastruktura światłowodowa, która umożliwia dostęp do ultraszybkiego Internetu jak również telewizji i telefonu. W tym momencie prowadzone są pracę na terenie Woli Wiśniowej i planowana nitka światłowodowa w kierunku Konieczna. Dlatego na prośbę firmy, która realizuje sieć światłowodową na terenie Gminy Włoszczowa, przekazuję informację dla mieszkańców Nieznanowic, Rząbca i Wymysłowa.

Jak się dowiedziałem, z uwagi na bardzo wysoki koszt prowadzenie linii światłowodowej i przyłącza, ewentualna instalacja uzależniona jest od liczby mieszkańców zainteresowanych podłączeniem w danej miejscowości. Im więcej osób zainteresowanych, tym większe szanse na przekonanie firmy do zainteresowania się daną miejscowością.

Z uwagi, że informację traktuje jako propozycję (sondę), proponuję, aby osoby zainteresowane podłączeniem, po prostu zgłaszały się do Biura Obsługi firmy Osiedle Broniewskiego 14, telefon 570 998 001, 41 230 24 23. Więcej informacji znajduje się na stronie alternet.com.pl/pl/. Wszelkie wątpliwości i pytania proszę kierować bezpośrednio do przedstawicieli firmy.

Firma zastrzega sobie prawo do odstąpienia od planów budowy nitki światłowodowej, w przypadku niewystarczającej liczby osób zainteresowanych przyłączeniem w poszczególnych miejscowościach. Ja rozumiem, że firma jest na etapie sondowania popytu na usługi wśród mieszkańców i w takich charakterze przekazuje tą informację.

Proszę nie traktować to jako reklamę konkretnej firmy, ale możliwość skorzystania z szybszego Internetu. Oczywiście jeśli chodzi o światłowód można skorzystać z ofert innych firm działających na Naszym terenie.

Szukasz wsparcia radnego ? Zapraszam do kontaktu 514 350 310 i śmiałego komentowania tego materiału…

Michał Szafrański
Radny Rady Miejskiej we Włoszczowie

Jeżeli polubisz mój profil na Facebooku, będę wdzięczny, a Ciebie nie ominie kolejna, ważna informacja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *