Obwodnica : Konsultacje społeczne

Obwodnica : Konsultacje społeczne

Nabierają tempa pracę nad obwodnicą Włoszczowy. Zaprezentowane zostały warianty i ogłoszono konsultacje społeczne, które potrwają od 20 maja do 3 czerwca 2015 r.

Obwodnica Włoszczowy to długo oczekiwana inwestycja na terenie Naszej Gminy. Więcej na temat konsultacji i planów znajdziesz na stronie gminy Włoszczowa oraz powiatu włoszczowskiego. Opis proponowanych wariantów i szklaków obwodnicy znajdziesz również na stronach zarządcy przyszłej obwodnicy, tzn. Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Kielcach.

Zakłopotanie mogą wywoływać plany budowy skrzyżowania w okolicach Ewiny. W moim przekonaniu lepszym rozwiązaniem będzie budowa w tym miejscu ronda, które wpłynie na bezpieczeństwo i ułatwi przejazd zarówno obwodnicą jak i istniejącą drogą powiatową. Nie bez znaczenia jest fakt, że obwodnica przebiegać ma w niedalekiej odległości od przejazdu kolejowego. Skrzyżowanie może doprowadzić do tego, że osoby poruszające się drogą powiatową będą, raz oczekiwać na ustąpienie pierwszeństwa samochodom na obwodnicy, a następnie znów oczekiwać na otwarcie szlabanu.

Szukasz wsparcia radnego ? Zapraszam do kontaktu 514 350 310 i śmiałego komentowania tego materiału…

Michał Szafrański
Radny Rady Miejskiej we Włoszczowie

Jeżeli polubisz mój profil na Facebooku, będę wdzięczny, a Ciebie nie ominie kolejna, ważna informacja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *