Oddanie wodociągu w Rząbcu i Prządzowiu

Oddanie wodociągu w Rząbcu i Prządzowiu

Wczoraj historyczny dzień dla mieszkańców Rząbca i Prządzowia (Nieznanowice). Przed świetlicą wiejską nastąpiło symboliczne oddanie do użytkowania pierwszego w historii wodociągu w Rząbcu. Coś co wydawać by się mogło standardem XIX wieku i co było przedmiotem starań i wniosków – wreszcie się zrealizowało. Mieszkańcy Rząbca i Prządzowia mogą podłączyć się do miejskiego wodociągu !

W imieniu własnym, Pani Sołtys Barbary Sosnowskiej oraz mieszkańców Rząbca i Prządzowia dziękujemy Panu Burmistrzowi Grzegorzowi Dziubkowi, Panu Prezesowi WZWiK Pawłowi Strączyńskiemu za pozyskane środki, współpracę i dążenie do realizacje tej ważnej dla mieszkańców inwestycji. Przypominam, że to nie tylko sieć w Rząbcu, ale też dokończenie wodociągów w Nieznanowicach i wykonanie go na Prządzowiu.

Wyrażamy nadzieje, że wodociągu w niedługim czasie doczekają się również mieszkańcy Wymysłowa i Michałowi i tym samym dopniemy sieć wodociągową w Naszej gminie – o co będę niestrudzenie zabiegał. Zarówno z deklaracji Pana Prezesa jak i bezpośrednich rozmów wiem, że jest na to szansa.

W nawiązaniu do ostatniego zebrania w Rząbcu oraz późniejszych rozmów z Panem Prezesem chciałbym poinformować zainteresowanych podłączeniem do sieci mieszkańców, o zgłaszaniu się do Włoszczowskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji (Włoszczowa, ul. Sienkiewicza 34) tel. 41 39 43 680 – po odbiór bezpłatnych wodomierzy. W ramach zadania wykonano przyłącza do granic posesji. Prosimy o kontakt z Zakładem w celu ustalenia dalszych kroków, aby podłączyć przekazany wodomierz, a tym samym podłączyć się do sieci.

Inwestycja mogła być zrealizowana dzięki finansowaniu, ze środków Unii Europejskiej. Dzięki temu konieczne jest spełnienie określonych wskaźników przyłączania się mieszkańców do sieci. To bardzo ważne, aby jak najwięcej osób skorzystało z tego wodociągu – o którym wielokrotnie słyszałem przy okazji spotkań z mieszkańcami Rząbca oraz Prządzowia.

Szukasz wsparcia radnego ? Zapraszam do kontaktu 514 350 310 i śmiałego komentowania tego materiału…

Michał Szafrański
Radny Rady Miejskiej we Włoszczowie

Jeżeli polubisz mój profil na Facebooku, będę wdzięczny, a Ciebie nie ominie kolejna, ważna informacja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *