Wnioski do budżetu 2018

Wnioski do budżetu 2018

Na bazie licznych rozmów i sugestii mieszkańców Nieznanowic, Rząbca, Wymysłowa i nie tylko złożyłem dziś zestawienie potrzeb (w formie wniosku), z prośbą o uwzględnienie ich w budżecie na 2018 rok. We wniosku wśród kluczowych spraw, które pośrednio dotyczą mieszkańców Nieznanowic, Rząbca i Wymysłowa, które to powinny być zrealizowane w przyszłym roku przez Gminę Włoszczowa są m.in. wsparcie finansowe dokończenia budowy świetlicy wiejskiej w Nieznanowicach oraz dofinansowanie zadania budowy drogi w Rząbcu ( na którą to inwestycje przeznaczono zdecydowaną większość funduszu sołeckiego).

Ponadto w moim wniosku kierowanym do Urzędu Gminy znalazło się również uzupełnienie oświetlenia ulicznego, remont cząstkowy dróg gminnych, kontynuowanie utwardzania kamieniem drogi na tzw. Rybaczkę, lustro drogowe na rogu drogi (przy posesji Nieznanowice 39), tabliczki informacyjno-kierunkowe na terenie w.w. miejscowości.

Nie zapomniałem również o zgłoszeniu potrzeby poszerzenia i dodatkowej nakładki na drodze z Nieznanowic, w kierunku Woli Wiśniowej. Jednak wykonanie drogi, oświetlenia, czy wnioskowanej wiaty przystankowej na tym odcinku wymaga w pierwszej kolejności uregulowań jeśli chodzi o własność gruntu. Jak udało mi się ustalić w Urzędzie Gminy Włoszczowa, aktualna droga w całości wpisuje się w pas drogowy, będący własnością gminy. Na wiosnę przyszłego roku planuje spotkanie z właścicielami wszystkich gruntów na odcinku nowej drogi od Nieznanowic do Woli Wiśniowej.

Zdaje sobie sprawę, że nie wszystkie potrzeby zostaną zrealizowane w 2018 roku, jednak mam nadzieję, że realizacja części z nich ułatwi życie mieszkańcom.

Szukasz wsparcia radnego ? Zapraszam do kontaktu 514 350 310 i śmiałego komentowania tego materiału…

Michał Szafrański
Radny Rady Miejskiej we Włoszczowie

Jeżeli polubisz mój profil na Facebooku, będę wdzięczny, a Ciebie nie ominie kolejna, ważna informacja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *