Wniosek w sprawie drogi do Prządzowia

Wniosek w sprawie drogi do Prządzowia

W odpowiedzi na pismo z dnia 27.02.2015 r. dotyczący budowy/remontu drogi Nieznanowice – Prządzów, Gmina Włoszczowa informuje że szacunkowy koszt położenia nawierzchni asfaltowej na odcinku 1,4 km wynosi około 300 000 zł. W związku z tym w roku bieżącym realizowane będzie wzmocnienie nawierzchni tłuczniem w ramach środków Funduszu Sołeckiego oraz środków własnych Gminy Włoszczowa.

Do dnia 31 marca 2015 r. planowany jest ponowny montaż i usuniętego (akt wandalizmu) znaku B-18 – zakaz wjazdu pojazdów o rzeczywistej masie całkowitej ponad 8 ton.

Przypominam, że po wizycie na drodze dojazdowej do Prządzowia został złożony przeze mnie wniosek o pomoc i podjęcie przez Gminę działań na rzecz ułatwienia bezpiecznej i swobodnej komunikacji mieszkańców Prządzowia do drodze dojazdowej do ich gospodarstw domowych. Po rozmowie z Panem Naczelnikiem zostaną podjęte działania na rzecz przywrócenia, wyciętego znaku ograniczenia wjazdu pojazdów o masie większej niż 8 ton na już podmokniętą drogę dojazdową do posesji mieszkańców Prządzowia.

Kolejnym krokiem jaki wykonałem będzie opracowanie i wysłanie pisma do Nadleśnictwa Włoszczowa, które również użytkuje przedmiotową drogę o możliwości wyznaczenia innej drogi dojazdowej do lasu, lub/oraz możliwym wsparciu Gminy w działania, mających na celu modernizację w.w. drogi.

Dnia 2 marca złożone zostało przeze mnie również Wniosek, adresowane do Nadleśnictwa Włoszczowa w sprawie wyznaczenia alternatywnej drogi dla ciężkiego sprzętu, które użytkowane jest na przedmiotowej drodze. Złożyłem również prośbę do Nadleśnictwa o udział finansowy podczas remontu i budowy drogi na Prządzów. W odpowiedzi, Nadleśnictwo Włoszczowa, określiło korzystanie z drogi na Prządzów jako sporadyczne.

Będę informował mieszkańców w momencie otrzymania odpowiedzi w w.w. sprawie.

Szukasz wsparcia radnego ? Zapraszam do kontaktu 514 350 310 i śmiałego komentowania tego materiału…

Michał Szafrański
Radny Rady Miejskiej we Włoszczowie

Jeżeli polubisz mój profil na Facebooku, będę wdzięczny, a Ciebie nie ominie kolejna, ważna informacja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *