Sesja Rady Miejskiej 28 luty 2024

Sesja Rady Miejskiej 28 luty 2024

Podczas ostatniej sesji Rady miejskiej podjęliśmy szereg uchwał, wśród których niezwykle ważne są m.in. podwyższenie kwoty ekwiwalentu strażaków ochotników do 20 zł za każdą rozpoczętą godzinę uczestnictwa strażaka ratownika OSP w działaniu ratowniczym lub akcji ratowniczej oraz za te godziny, które ochotnicy wyjeżdżają na zabezpieczeniu obszaru chronionego określonego w powiatowym planie ratowniczym.

Ponadto Gmina Włoszczowa oficjalnie przystąpiła do programów rządowych, wspierających osoby niepełnosprawne i ich opiekunów:

  • opieki wytchnieniowej,
  • asystencji dla osób z niepełnosprawnościami,
  • usług opiekuńczych,
  • usług sąsiedzkich – nowość

Na poprzedzającej sesji komisji wyraziłem gratulacje i podziękowania m.in. dla Pani Dyrektor OPS Marty Grabiec za branie udziału w tych projektach już po raz czwarty.

Na sesji w sprawach różnych poprosiłem o niezwłoczne przystąpienie do rozmów z jednym z właścicieli działki w Nieznanowicach, celem nabycia przez gminę terenu, który umożliwi na odprowadzenie wody z drogi gminnej w kierunku Woli Wiśniowej. Przypomnę tylko, że drogi w Nieznanowicach będą w tym roku remontowane w ramach Rządowego Programu dedykowanemu miejscowością tzw. popegieerowskim.

Kolejną poruszają przeze mnie sprawą, było prośba o wycenę wykonania schodów i opaski w około świetlicy wiejskiej w Rząbcu. Na ten rok zabezpieczono środki w ramach funduszu sołeckiego oraz dodatkowe pieniądze z gminy. Czas zatem wycenić pracę i przystąpić do przetargu i działania.

Kolejną sprawą, którą poruszyłem na ostatniej sesji był temat ostatecznego wyjaśnienia jaką techniką ma odbyć się wymiana dachu na budynku należącym do gminy i w którym aktualnie działa Niepubliczne Przedszkole Kubuś Puchatek w Woli Wiśniowej. Jak się okazało kształt dachu ma być zbliżony do obecnego i wykonany ze styropapy. Przyszli wykonawcy mają zostać dodatkowo uczuleni na to, aby zrócić uwagę na wodę, która aktualnie podczas opadów dostaje się do środka budynku.

Po sesji zwróciłem się do Naczelników z prośbą o pielęgnacje drzew w okolicy młyna w Nieznanowicach, których konary podczas silniejszych wiatrów spadają bezpośrednio na posesję – stwarzając niebezpieczeństwo. Ta sprawa była już przedmiotem jednego z moich wcześniejszych wniosków.

Rozmawiałem również na temat wykonania projektu i oświetlenia drogowego na odcinku drogi prowadzącej z Nieznanowic do Woli Wiśniowej. W tym roku ma być remontowana co prawda droga w Nieznanowicach, ale na pewnym odcinku łączącym obie miejscowości nie ma oświetlenia ulicznego. Na tym odcinku mamy już kilkanaście budynków w różnym etapie użytkowania (większość już zamieszkałych).

Szukasz wsparcia radnego ? Zapraszam do kontaktu 514 350 310 i śmiałego komentowania tego materiału…

Michał Szafrański
Radny Rady Miejskiej we Włoszczowie

Zaciekawił Cię ten materiał ? Polub mój profil na Facebooku, a nie ominie Cię nowa lokalna informacja.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *