Objazd dróg lokalnych

Objazd dróg lokalnych

Kalendarzowa wiosna już tuż tuż, wczoraj zrobiłem wiosenny objazd dróg lokalnych. Jak co roku po zimie, niektóre odcinki wymagają remontów, w celu poprawienia bezpieczeństwa uczestników ruchu. Dziś złożyłem w Urzędzie Gminy Włoszczowa wniosek z prośbą o wykonanie niezbędnych remontów.

NIEZNANOWICE

Droga na odcinku od posesji Nieznanowice 33 w kierunku Woli Wiśniowej wymaga remontu. Na skrzyżowaniu, przy posesji Nieznanowice 33, dwa ubytki, utrudniające poruszanie się samochodów na skrzyżowaniu.

Wielokrotnie zgłaszałem też konieczność wykonania dodatkowej nakładki na odcinku od posesji Nieznanowice 24, aż do Woli Wiśniowej. Remont ulicy Jędrzejowskiej sprawił, że droga stała się objazdem. Dodatkowo zwiększył się ruch samochodów ciężarowych. W związku z powyższym droga wymaga natychmiastowego remontu, ma liczne ubytki, pęknięcia. Dodatkowo wąska droga powoduje konieczność zjazdu na pobocze w celu wymijania, co uszkadza krawędzie drogi.

Prosiłem również o uzupełnienie ubytków drogi gminnej w Nieznanowicach, wzdłuż przedsiębiorstw: filii Dach-Pol oraz Gospodarstwo Rolne Jan Gul. Przy bloku Wspólnoty Mieszkaniowej (Nieznanowice 51), prosiłem o remont zapadniętej studzienki w drodze.

Zwróciłem się z prośbą o utwardzenie drogi prowadzącej do gospodarstwa na tzw. Rybaczkę w Nieznanowicach. O remont odcinka oraz wykonanie nakładki asfaltowej wnioskował również przedsiębiorca, który prowadzi na Rybaczce kilkunastohektarowe stawy hodowlane. Droga nie była jednak nawet utwardzana kruszywem od 2017 roku.

Zwróciłem się ponownie z prośbą o wycięcie spróchniałych, niebezpiecznie przechylonych w stronę dróg gminnych drzew:

  • Drzewo przy dawnym młynie w Nieznanowicach.
  • Drzewo na wjeździe na drodze do Prządzowia.

RZĄBIEC

Zwróciłem się również z prośbą o utwardzenie i uzupełnieniem ubytków drogi, prowadzącej do posesji Rząbiec 80. Temat konieczności budowy drogi, prowadzącej do domy. w którym mieszka osoba niepełnosprawna, była wielokrotnie poruszana przeze mnie w poprzednich pismach.

Dodatkowo przy drodze prowadzącej do Państwa Krauze w Rząbcu złamał się znak z ograniczeniem 3,5 t. Prosiłem o jego ponowną instalacje.

WOLA WIŚNIOWA

Przy posesji Wola Wiśniowa 8, zapadła się droga. Doraźnie zabezpieczono dziurę ziemią i znakiem. Zwracam się z prośbą o szybką naprawę drogi i usunięcie znaku utrudniającego swobodny wjazd i wyjazd z posesji. Dodatkowo proszę o remont drogi i utwardzenie jej kamieniem, na odcinku prowadzącym do posesji Wola Wiśniowa 122 g i 123 G.

Dziękuję za pozytywne ustosunkowanie się do wyżej wymienionych, zgłaszanych przez mieszkańców problemów, które wpłyną na poprawę bezpieczeństwa na drogach lokalnych.

ODPOWIEDŹ Z URZĘDU GMINY

Szukasz wsparcia radnego ? Zapraszam do kontaktu 514 350 310 i śmiałego komentowania tego materiału…

Michał Szafrański
Radny Rady Miejskiej we Włoszczowie

Jeżeli polubisz mój profil na Facebooku, będę wdzięczny, a Ciebie nie ominie kolejna, ważna informacja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *