Absolutoryjna sesja Rady Miejskiej

Absolutoryjna sesja Rady Miejskiej

Dziś odbyła się absolutoryjna sesja Rady Miejskiej, podczas której debatowano nad raportem na temat stanem Gminy i analizą roku 2022. Zabrałem głos w dyskusji na temat raportem i byłem jednym z dwunastu radnych, którzy głosowali za udzieleniem Burmistrzowi Grzegorzowi Dziubkowi absolutorium.

Przed głosowaniem Przewodniczący Komisji Rewizyjnej przedstawił protokół kontroli budżetu za 2022, który to komisja oceniła prawidłowo. Następnie przyszedł czas na debatę, w której zwróciłem uwagę na inwestycję, które udało się przy wsparciu gminy zrealizować m.in. rozbudowa świetlicy wiejskiej w Nieznanowicach, czy rozpoczęta w tym roku budowa wodociągów w Rząbcu.

Ponadto z raportu wynika, że na lata 2024-2026 planowane są : budowa wodociągów w Wymysłowie i Michałowie oraz opracowanie dokumentacji technicznej kanalizacji w Nieznanowicach, czyli inwestycje o które wnioskowałem od lat i które są wyczekiwane przez mieszkańców.

Nie mogło przejść mojej uwadze dobre zarządzanie i organizacja Ośrodkiem Pomocy Społecznej przez Panią Dyrektor Martę Grabiec wraz z zespołem, oraz zespołowa praca pod kierownictwem niezwykle operatywnej i gospodarnej Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji we Włoszczowie – Pani Jolanty Tyjas.

W sprawach różnych po raz kolejny poruszyłem sprawę niebezpiecznego skrzyżowania drogi powiatowej z obwodnicą w pobliży Ewiny i Woli Wiśniowej. Po raz kolejny poprosiłem gminę o pomoc i alarmowanie do Wojewódzkiego Zarządu Dróg w Kielcach. Swoją drogą to po raz kolejny sam niebawem zwrócę się do Zarządcy Obwodnicy w pismem w tej sprawie.

Szukasz wsparcia radnego ? Zapraszam do kontaktu 514 350 310 i śmiałego komentowania tego materiału…

Michał Szafrański
Radny Rady Miejskiej we Włoszczowie

Zaciekawił Cię ten materiał ? Polub mój profil na Facebooku, a nie ominie Cię nowa lokalna informacja.

2 thoughts on “Absolutoryjna sesja Rady Miejskiej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *