38 sesja Rady Miejskiej

38 sesja Rady Miejskiej

Dziś odbyła się 38 sesja Rady Miejskiej we Włoszczowie. Wśród kompletu uchwał znalazły, te które dotyczyły m.in. wyznaczenia miejsca handlu rolników i ich domowników produktami rolnymi lub spożywczymi oraz regulaminy tego handlu. Podczas poprzedzającej sesji komisji zapytałem o termin dokończenia inwestycji w ramach funduszu sołeckiego dla sołectw Nieznanowice i Wola Wiśniowa.

Zgodnie z w.w. uchwałą rolnicy, którzy chcą sprzedawać swoje produkty rolne mogą to robić bezpłatnie w piątek i sobotę na placu przy ulicy Młynarskiej we Włoszczowie.

Jeśli chodzi o inwestycje, które z uwagi na warunki atmosferyczne nie zostały zrealizowane w 2021, w ramach funduszów sołeckich nie zostały zrealizowane mają być zrealizowane, kiedy tylko warunki na to pozwolą. Chodzi o budowę piłkochwytów w Nieznanowicach oraz montaż kolejnych zabawek do placu zabaw w Woli Wiśniowej.

Po sesji odbyłem spotkanie z Panią Radną Wojewódzką Jolantą Tyjas. Zwróciłem się z prośbą o ponowienie interwencji w sprawie skrzyżowania koło Ewiny. Mimo zapewnień do dziś nie zrobiono nic, co zwiększyłoby bezpieczeństwo na tym skrzyżowaniu. Pani Radna zapowiedziała ponowną interwencję w tej sprawie już na czwartkowej Sesji Sejmiku.

Szukasz wsparcia radnego ? Zapraszam do kontaktu 514 350 310 i śmiałego komentowania tego materiału…

Michał Szafrański
Radny Rady Miejskiej we Włoszczowie

Jeżeli polubisz mój profil na Facebooku, będę wdzięczny, a Ciebie nie ominie kolejna, ważna informacja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *