Zebranie wiejskie w Wymysłowie

Wczoraj miałem przyjemność brać udział w zebraniu wiejskim w sołectwie Wymysłów. Przedmiotem zebrania była konieczność podjęcia uchwały w sprawie zmiany funduszu sołeckiego na 2018 rok. Spotkanie było również okazją do podziękować za wsparcie w wyborach samorządowych oraz dyskusji na temat bieżących, ważnych dla sołectwa spraw.

Jestem w trakcie tworzenia mapy zadań i priorytetów samorządowych dla Naszego okręgu, na najbliższe lata. Tę mapę chce tworzyć wspólnie z mieszkańcami, bo to ich głos jest kluczowy. Jednocześnie pragnę podkreślić, że niczego nie obiecując, dołożę wszelkich starań, aby chociaż część zadań i planów najbliższe kilka lat zostało zrealizowane.

solectwo-wymyslow

Tworzenie tej mapy rozpoczęło się właśnie w Wymysłowie, gdzie największym problemem jest brak wodociągów, czego konsekwencją jest okresowy brak dostępu do wody przez mieszkańców. Jest to problem, z którym zmaga się znaczna część gminy. Rozumiejąc, że do jego rozwiązania niezbędne są znaczne środki zewnętrzne (opracowanie dokumentacji, budowa instalacji), ufam że w momencie pojawienia się odpowiedniego Programu wsparcia gmin, postaramy się wspólnie złagodzić ten problem. Na zebraniu powstał też pewien pomysł, który będę konsultować w Urzędzie Gminy.

Na spotkaniu zgłaszane były również sprawy bieżące, które zobowiązuje się zgłosić na najbliższej komisji lub sesji.

Dziękuję Panu Sołtysowie za zaproszenie, a mieszkańcom za przybycie i dyskusje.

michal-szafranski-euUdanego dnia
Michał Szafrański

Jeżeli spodobał Ci się artykuł, kliknij Lubię to! i podziel informacją się ze znajomymi…

Chcesz być na bieżąco ? Odwiedzaj www.michalszafranski.eu

Kategoria: Gmina Włoszczowa, Wymysłów

Komentowanie wyłączone.


Przeczytaj poprzedni wpis:
Wniosek

Niebawem ostatnia sesja Rady miejskiej w tej kadencji, ale wrzesień/październik każdego roku to czas na składania wniosków do przyszłorocznego budżetu....

Zamknij