Zebranie wiejskie w Woli Wiśniowej

Zebranie wiejskie w Woli Wiśniowej

W sobotę 15 września miałem przyjemność uczestniczyć w zebraniu wiejskim w Woli Wiśniowej. Nie od dziś wiadomo, że jeżeli w najbliższych wyborach samorządowych (21 października) zdobędę mandat radnego, będę również reprezentantem mieszkańców sołectwa Wola Wiśniowa. Chciałem poznać zatem najistotniejsze problemy – te małe i te większe. Głównym punktem zebrania był jednak podział funduszu sołeckiego na 2019 rok.

Fundusz sołecki podzielono, a już po kilku minutach dyskusji w sprawach różnych, można było wyciągnąć wniosek, że jednym z najbardziej „palących” problemów są plany budowy skrzyżowania, zamiast wnioskowanego w latach ubiegłych przez mieszkańców ronda, na skrzyżowaniu drogi powiatowej od Woli Wiśniowej w kierunku Włoszczowy oraz planowaną obwodnicą Włoszczowy.

Pan Sołtys Andrzej Bomba przypomniał, że w latach ubiegłych pisane były pisma w tej sprawie, a w odpowiedzi Zarząd Dróg Wojewódzkich w Kielcach niestety negatywnie opiniował budowę ronda. Patrząc jednak racjonalnie na długość kolejek na przejeździe kolejowym w Woli Wiśniowej , budowa skrzyżowania (zamiast ronda) może znacznie utrudnić komunikacje na drodze Powiatowej.

Zobowiązałem się, że zapoznam się z dokumentami i ponownie złoże pisma z prośbą o zaprojektowanie na przecięciu planowanej obwodnicy z drogą powiatową k. Woli Wiśniowej/Ewiny ronda. Wspólnie z mieszkańcami wyrażamy nadzieję, że nie będzie za późno.

Szukasz wsparcia radnego ? Zapraszam do kontaktu 514 350 310 i śmiałego komentowania tego materiału…

Michał Szafrański
Radny Rady Miejskiej we Włoszczowie

Jeżeli polubisz mój profil na Facebooku, będę wdzięczny, a Ciebie nie ominie kolejna, ważna informacja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *