Zebranie wiejskie w Rząbcu

Poranek to śniadanie w Wiśle, kończące obóz kadry narodowej niepełnosprawnych lekkoatletów, a późne popołudnie to spotkania z mieszkańcami Rząbca, podczas zebrania sołeckiego. Podjęto na nim jednogłośnie decyzje o zmianie wydatkowania funduszu sołeckiego, w zakresie budowy drogi gminnej w Rząbcu.

Na odcinku wspomnianej drogi w tym roku zostanie wykonanie: wytyczenie i podbudowa pod przyszłą nawierzchnię asfaltową. Dwa tygodnie temu taki wariant zaproponował Burmistrz, na spotkaniu, w którym uczestniczyliśmy wspólnie z Panem Marianem Kościołkiem. W mojej ocenie takie rozwiązanie jest optymalne, biorąc pod uwagę znaczny wzrost cen i inne czynniki. Wspólnie z mieszkańcami Rząbca mamy jednak nadzieję, że podbudowa, która zostanie wykonana, zostanie odpowiednio uwałowana (równiarką lub innym równie skutecznym sprzętem), aby przeznaczone na ten cel pieniądze nie poszły w przysłowiowe błoto.

dav

Sporo sugestii mieszkańcy Rząbca mieli do sposobu dotychczasowego utwardzania tej drogi kruszywem. Innym tematem, który był przedmiotem dyskusji, był problem braku wodociągów w Rząbcu. Szczególnie w kontekście tego, że gmina inwestuje w sieci w innych miejscowościach. Przyznam się, że o problemie braków wody w Rząbcu dowiedziałem się właśnie z dzisiejszego spotkania. Według mnie trzeba zbadać skalę problemu i zorganizować osobne spotkanie osób zainteresowanych ewentualnym podłączeniem i korzystaniem z miejskiego wodociągu. To jest pierwszy krok do tego, aby myśleć o dokumentacji projektowej i samego wodociągu w przyszłości.

Rozmawialiśmy również o drodze powiatowej w kierunku Ludyni. Jak można wywnioskować, chociażby z lektury mojej strony wielokrotnie w tej sprawie interweniowałem w Powiecie (osobiście, czy to w formie pisemnej). Pozostaje mi mieć nadzieję, że tym razem dokumentacja techniczna zostanie uwzględniona w budżecie powiatu. A jeśli będzie ona wykonana można mówić o staraniach o niezbędne do wykonania drogi środki zewnętrzne.

Zebranie zakończyła dyskusja na temat tegorocznych dożynek, które przypominam odbędą się 19 sierpnia w Bebelnie. Za zaproszenie i spotkanie.

michal-szafranski-euUdanego dnia
Michał Szafrański

Jeżeli spodobał Ci się artykuł, kliknij Lubię to! i podziel informacją się ze znajomymi…

Chcesz być na bieżąco ? Odwiedzaj www.michalszafranski.eu

Kategoria: Rząbiec

Komentowanie wyłączone.


Przeczytaj poprzedni wpis:
Wnioski i prośby

Koniec kwartału to dobry moment na objazd okolicy i rozmowę z gospodarzami sołectw na temat bieżących tematów. Zestawiłem je w...

Zamknij