Zebranie w Wymysłowie

Zebranie w Wymysłowie

W niedzielę 16 września, brałem udział w zebraniu wiejskim w Sołectwie Wymysłów. Przedmiotem zebrania był podział funduszu sołeckiego na 2019 rok. Dyskutowano również o sprawie dojazdu dzieci do szkoły (przystanku w Michałowie), braku wody, planach zakupu działki i innych projektów realizowanych i zrealizowanych w sołectwie Wymysłów.

W sprawie odbioru dzieci z przystanku zlokalizowanego w Michałowie, w środę wspólnie z przedstawicielem przewoźnika i Panem Naczelnikiem Włodzimierz Rakiem bezpośrednio na drodze sondowaliśmy możliwości związane z dojazdem busu/autobusu. W zgodnej opinii droga jest trochę za wąska, aby regularnie wjeżdżał na nią autobus. Problem jest również na pierwszy łuku drogi od strony Wymysłowa, gdzie dodatkowo jest utrudniona widoczność (zasłaniają drzewa). Z drugiej strony na odcinku drogi o Michałowa zostało wykonane kilka mijanek, które z pewnością ułatwią komunikacje samochodów osobowych. Zgodnie z prośbą mieszkańców jeszcze podejmę jeszcze raz rozmowy w urzędzie w tej sprawie. Alternatywą dla wiaty przystankowej może okazać się inwestycja w zakup i ogrodzenie działki wiejskiej (przyszłoroczne plany wykorzystania funduszu sołeckiego).

Na zebraniu poruszana była również sprawa braków wody, które już po raz kolejny zgłaszane były w sołectwie Wymysłów. Wszelkie tego typu sprawy polecam zgłaszać bezpośrednio do Włoszczowskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. (ul. Wiejska 55, 29-100 Włoszczowa, tel. 41 394 36 80) – z prośbą o dostarczenie wody. Można również zgłaszać je do sołtysa oraz mnie, ale bezpośrednie zgłoszenie określi skalę problemu.

Dziękuję sołtysowi Łukaszowi Wolskiemu i mieszkańcom za zaproszenie, konstruktywną dyskusję i poparcie mojej kandydatury do rady miejskiej we Włoszczowie, w najbliższych wyborach samorządowych.

Szukasz wsparcia radnego ? Zapraszam do kontaktu 514 350 310 i śmiałego komentowania tego materiału…

Michał Szafrański
Radny Rady Miejskiej we Włoszczowie

Jeżeli polubisz mój profil na Facebooku, będę wdzięczny, a Ciebie nie ominie kolejna, ważna informacja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *