Zebranie w Rząbcu i Dzień otwarty Kolorowej Skarpetki

Dobiega końca aktywna niedziela, w której miałem przyjemność uczestniczyć w Zebraniu wiejskim w Rząbcu, dniu otwartym Ośrodka Kolorowa Skarpetka we Włoszczowie i kibicować podczas meczu pokazowego Samorządowców i Księży.

600IMG_20190609_171129

Uczestnictwo w Zebraniu wiejskim w Rząbcu było okazją do spotkania i rozmowy na temat aktualnej sytuacji w sołectwie. Mieszkańcy podjęli decyzję o zmianie przeznaczenia funduszu sołeckiego na 2019 i zabezpieczeniu sadzawki, która jest uczęszczana przez dzieci, a obecny stan uniemożliwia bezpieczne korzystanie, koszenie czy pielęgnację tego miejsca, nieopodal świetlicy wiejskiej. Będzie bezpieczniej!

IMG_20190609_182915

Miałem okazje przekazać informacje na temat odpowiedzi na wnioski kierowane do Urzędu Gminy Włoszczowa i Starostwa Powiatowego we Włoszczowie. I tak:

  • budowa drogi gminnej w kierunku Państwa Grzyb w Rząbcu rozpocznie się po ustaleniu harmonogramu przez wykonawcę wszystkich dróg gminnych i zakończy się zgodnie z planem w 2019 r.
  • wszystkie rowy melioracyjne będę wyczyszczone w Rząbcu tym roku (o terminie zostanie powiadomiona Pani Sołtys, ona również wskaże przedstawicielom spółki rowy do oczyszczenia)
  • brakująca tabliczka informacyjno-kierunkowa „Rząbiec od nr 79a do 83″ zostanie zamontowana do dnia 31.07.2019 r.
  • instalacja dodatkowej tablicy informacyjnej na Niwie w Rząbcu będzie możliwa tylko w przypadku wygospodarowania dodatkowych środków z tegorocznego budżetu.
  • remont przepustów na drodze powiatowej w Rząbcu (obok świetlicy i wjeździe) zostanie wykonany w terminie czerwiec-lipiec 2019.
  • odbiór i utylizacja opon składowanych na boisku zostanie wykonany do 20 czerwca br. Tutaj godne uwagi i podziwu są starania Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Rząbiec, które zorganizowało środki na ten cel.

W sprawach poruszanych na spotkaniu (m.in. wywóz szamba ze świetlicy, informacja na temat stanu prawnego działki na których zlokalizowana jest droga do Państwa Grzyb oraz innych tematów zobowiązałem się wystosować kolejne pisma i interpelacje, o odpowiedziach na które będę informował. Pragnę przyłączyć się do podziękowań Pani Sołtys za wkład mieszkańców włożony i stale wkładany w rozwój społeczności lokalnej sołectwa Rząbiec.

Przed zebraniem w Rząbcu brałem udział w Dniach Otwartych Ośrodka Edukacyjno-Terapeutycznego „Kolorowa Skarpetka” we Włoszczowie. To ważna instytucja, która zapewni opiekę dzieciom o sprzężonej niepełnosprawności. Bez wątpienia ułatwi on dostęp do specjalistycznej pomocy dzieciom i rodzicom z naszej gminy i nie tylko, które borykają się z takimi problemami.

600IMG_20190609_142159

Na koniec dnia, „to co tygrysy lubią najbardziej” czyli pokazowy mecz piłki nożnej pomiędzy reprezentacją samorządowców i księży w ramach obchodowego we Włoszczowie Marszu Dla Życia i Rodziny. Po emocjonującym meczu ekipa Samorządowców zwyciężyła 3-2, ale jak się można domyślać nie wynik w takich rywalizacjach jest najważniejszy.

michal-szafranski-euUdanego dnia
Michał Szafrański

Jeżeli spodobał Ci się artykuł, kliknij Lubię to! i podziel informacją się ze znajomymi…

Chcesz być na bieżąco ? Odwiedzaj www.michalszafranski.eu

Kategoria: Gmina Włoszczowa, Rząbiec, Wnioski i interpelacje

Komentowanie wyłączone.


Przeczytaj poprzedni wpis:
Rozmawialiśmy o sytuacji włoszczowskiego szpitala

Miałem okazję uczestniczyć w spotkaniu zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe we Włoszczowie. Na spotkaniu oprócz przedstawicieli Zarządu Powiatu był Dyrektor włoszczowskiego...

Zamknij