Zebrania wiejskie w Wymysłowie i Rząbcu

Zebrania wiejskie w Wymysłowie i Rząbcu

Niedziela upłynęła pod znakiem zebrań wiejskich w Wymysłowie i Rząbcu. Spotkania były okazją do rozmów z mieszkańcami, którzy uchwalali fundusz sołecki na rok 2020. Na zebraniach przekazałem mieszkańcom również informacje o przetargu, jaki został ogłoszony na wykonanie dokumentacji projektowej wodociągu w Wymysłowie, Michałowie, Rząbcu i Nieznanowicach (Prządzowiu).

Rozpocząłem od zebrania w Wymysłowie, gdzie z satysfakcją przyjęto informację o przetargu dotyczącego dokumentacji projektowej wodociągu, jednak ciągle nie rozwiązany pozostaje problem dokończenia drogi powiatowej w kierunku Ludyni. Zobowiązałem się do kontynuowania starań o wykonanie tego odcinka, jak również zaprezentowałem treści pism i odpowiedzi ze strony Starostwa Powiatowego w tej sprawie.

W Rząbcu rozmawialiśmy o ciągle nie rozwiązanym uregulowaniem stanu prawnego działki, na której znajduje się droga gminna. Będę rozmawiał z Panem Burmistrzem w tej sprawie. Zobowiązałem się również do interwencji w sprawie pogłębienia studni przy świetlicy, jak również sporządzenia wniosku o wykonanie oświetlenia przy nowej drodze gminnej w Rząbcu, która zbudowana została w tym roku.

Była również okazja do zaproszenia mieszkańców sołectw Wymysłów i Rząbiec do udziału w projektach realizowany przez Nieznanowickie Stowarzyszenia: Będziemy sprawniejsi z PZU oraz warsztaty z robotyki i programowania dla dzieci z okazji Europejskiego Tygodnia kodowania.

Szukasz wsparcia radnego ? Zapraszam do kontaktu 514 350 310 i śmiałego komentowania tego materiału…

Michał Szafrański
Radny Rady Miejskiej we Włoszczowie

Jeżeli polubisz mój profil na Facebooku, będę wdzięczny, a Ciebie nie ominie kolejna, ważna informacja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *