Zebrania w Wymysłowie i Rząbcu

Zebrania w Wymysłowie i Rząbcu

Kontynuuje spotkania z mieszkańcami, w ramach podziału funduszy sołeckich na rok 2021. Dziś zacząłem od zebrania w Wymysłowie. Późne popołudnie to zebranie w Rząbcu.

Zebranie w Wymysłowie

Pierwsze niedzielne spotkanie z mieszkańcami to zebranie w Wymysłowie. Pierwszy raz spotkaliśmy się pod altaną na działce należącej do sołectwa. Sołectwo rozwija się szybko. Mieszkańcy w ramach funduszu sołeckiego na rok 2021 zaplanowali zakup kontenera mieszkalnego, w którym można będzie spotkać się w deszczowe czy chłodne dni.

Problemem wracającym jak bumerang jest sprawa budowy drogi powiatowej Wymysłów – Ludynia. Droga jest w fatalnym stanie technicznym, po prostu „dziura na dziurze i dziurą pogania”. Wszelkie pisma kierowane do Powiatu Włoszczowskiego w tej sprawie nie przynoszą efektu. Zobowiązałem się, że w najbliższym czasie wybiorę się do Starostwa w celu ustalenia czy i kiedy planowana jest budowa drogi. Jeżeli w najbliższym czasie nie jest planowana, to należy jak najszybciej wykonać remont cząstkowy na tym odcinku.

Miło było mi przekazać informacje o tworzonej właśnie dokumentacji technicznej do wodociągu dla Wymysłowa. Możliwe, że niebawem odwiedzi mieszkańców Wymysłowa przedstawiciel biura projektowego z prośbą o wyrażenie zgody na wykonanie projektów przyłączy. Na prośby o wykonanie światłowodu, poleciłem Panu sołtysowi Łukaszowi Wolskiemu, zapytanie firmy która montowała światłowody w Ludyni czy byliby zainteresowanie montażem instalacji w Wymysłowie i Michałowie. Należy również nadmienić, że Gmina nie ma możliwości dofinansowania montażu światłowodów i jest to wyłączna decyzja prywatnej firmy.

Zebranie w Rząbcu

Z Wymysłowa pojechałem do Rząbca, gdzie mieszkańcy przeznaczyli swój funduszu sołeckich m.in. wykonanie instalacji fotowoltaicznych na budynku świetlicy oraz budowę placu zabaw na placu przy świetlicy. Oczywiście wysokie ceny urządzeń do placu zabaw wymuszają to, aby ta inwestycja była realizowana przez kilka lat. Ale w związku z obleganymi przez dzieci atrakcjami znajdującymi się przy świetlicy, warto rozpocząć tą inwestycję.

W Rząbcu po raz kolejny poruszany był również temat drogi w kierunku Państwa Kaliszów. Mieszkańców zirytował fakt przedłużających (trwających już 5 lat) spraw z uregulowaniem stanu prawnego terenu, na którym znajduje się ta droga. Sprawa powyższej drogi była przedmiotem wielu moich wniosków i interpelacji, jednak zawsze na drodze stawały sprawy uregulowania gruntu. Zobowiązałem się przed mieszkańcami, że spróbuje ustalić na jakim etapie jest ta sprawa. Sami mieszkańcy wystosuje prośbę o informacje publiczną w tej sprawie.

Wzorem Wymysłowa, poinformowałem mieszkańców o stanie zaawansowania prac nad dokumentacją wodociągu.

Dziękuję za zaproszenia na merytoryczne i dobre spotkania z mieszkańcami Wymysłowa i Rząbca.

Szukasz wsparcia radnego ? Zapraszam do kontaktu 514 350 310 i śmiałego komentowania tego materiału…

Michał Szafrański
Radny Rady Miejskiej we Włoszczowie

Jeżeli polubisz mój profil na Facebooku, będę wdzięczny, a Ciebie nie ominie kolejna, ważna informacja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *