Wnioski w sprawie remontu dróg gminnych i powiatowych

Wnioski w sprawie remontu dróg gminnych i powiatowych

Jak co roku o tej porze, złożyłem do Gminy i Powiatu Włoszczowskiego wnioski i remont cząstkowy dróg prowadzących przez Nieznanowice, Wolę Wiśniową czy Wymysłów. Po zimie pewne odcinki dróg wymagają remontu cząstkowych, które poprosiłem we wnioskach kierowanych do Urzędów na Wiśniowej i Partyzantów.

Wniosek w sprawie remontu dróg gminnych i powiatowych w 2021 roku

Pierwszy wniosek do Urzędu Gminy we Włoszczowie dotyczył remontu cząstkowego odcinka drogi z Nieznanowic w kierunku Woli Wiśniowej. Już w poprzednim roku miało odbyć się spotkanie z właścicielami przydrożnych działek, w sprawie ewentualnego poszerzenia drogi i drugiej nakładki, ale sytuacja covidowa uniemożliwia na razie takie zgromadzenia. Niemniej jednak trzeba reagować na bieżące uszkodzenia drogi. Niewielka szerokość drogi sprawia, że posiada ona na wspomnianym odcinku liczne pęknięcia, również na jej krawędziach.

Wczesną wiosną wspólnie z mieszkańcami udało nam się doraźnie zalepić największą dziurę, jednak całość odcinka wymaga remontu cząstkowego, o którym prosiłem we wniosku. Zwróciłem również uwagę na naprawę drogi przy posesji nr 1 oraz wjeździe do Nieznanowic, od strony Konieczna.

Proszę również o zweryfikowanie całości dróg gminnych, które prowadzą przez Nieznanowice i uwzględnienie ich w remontach cząstkowych.

Kolejny wniosek skierowałem do Starostwa Powiatowego we Włoszczowie. Poruszyłem w nim konieczność naprawy drogi powiatowej prowadzącej przez Wolę Wiśniową oraz po raz kolejny sprawę budowy drogi powiatowej na odcinku Wymysłów-Ludynia.

Kiedy otrzymam odpowiedzi w.w. sprawach poinformuje Was o nich na łamach strony. Z góry dziękujemy włodarzom gminy i powiatu za poprawę bezpieczeństwa na drogach.

Odpowiedzi na wnioski

Odpowiedź z Urzędu Gminy Włoszczowa w sprawie remontu dróg gminnych:

Odpowiedź z Urzędu Gminy Włoszczowa w sprawie remontu dróg powiatowych:

Szukasz wsparcia radnego ? Zapraszam do kontaktu 514 350 310 i śmiałego komentowania tego materiału…

Michał Szafrański
Radny Rady Miejskiej we Włoszczowie

Jeżeli polubisz mój profil na Facebooku, będę wdzięczny, a Ciebie nie ominie kolejna, ważna informacja.

One thought on “Wnioski w sprawie remontu dróg gminnych i powiatowych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *