Wnioski i prośby

Koniec kwartału to dobry moment na objazd okolicy i rozmowę z gospodarzami sołectw na temat bieżących tematów. Zestawiłem je w formie wniosku i złożyłem do Urzędu Gminy. Wczoraj wspólnie z sołtysem Panem Marianem Kościołkiem spotkaliśmy się również u Pana Burmistrza i rozmawialiśmy na temat planowanych inwestycji w Rząbcu, w ramach funduszu sołeckiego i nie tylko.

We wniosku zwróciłem się z prośbą m.in. o wykoszenia poboczy, przy odcinkach dróg gminnych prowadzących na Nieznanowice-Prządzów i na Michałów, o których to drogach chyba zapomniano, przy okazji tegorocznego wykaszania poboczy.

dav

Prosiłem również o ustalenie, kto jest właścicielem dróg od Wymysłowa w stronę Henrykowa i od Rząbca do Prządzowia (przez budko). Na tych odcinkach dróg znajdują się dziury i uszkodzenia, które trzeba usunąć.

dav

Prawdopodobnie odcinki te należą do nadleśnictwa, ale nie jestem tego pewien.

dav

Ponownie zwracam się również o weryfikacje i włączenie oświetlenia ulicznego w godzinach od 2:00 do 4:00 przy drodze wzdłuż Wspólnoty Mieszkaniowej w Nieznanowicach i drodzie prowadzącej na Konieczno – Nieznanowice. W pozostałej części sołectwa zostało ono włączone.

W piśmie poprosiłem również o instalacje huśtawki na placu naprzeciw Gospodarstwa Rolnego w Nieznanowicach. Stara, drewniana huśtawka uległa całkowitemu zniszczeniu i została zdemontowana, aby nie zagrażać bezpieczeństwu. Ostatnią prośbą była tablica informacyjna, którą również pod wpływem silnych wiatrów uległa zniszczeniu, a była zamontowana w Nieznanowicach i korzystali z niej mieszkańcy tzn. starej części wsi. Z góry dziękuję za załatwienie powyższych tematów.

Wczoraj w towarzystwie Pana Sołtysa Rząbca Mariana Kościołka oraz Burmistrza rozmawialiśmy na temat inwestycji realizowanej w ramach funduszu sołeckiego. O owocach tych rozmów mieszkańcy sołectwa zostaną poinformowani na najbliższym zebraniu wiejskim. W mojej ocenie wypracowane stanowisko jest na tą chwilę i możliwości optymalne.

michal-szafranski-euUdanego dnia
Michał Szafrański

Jeżeli spodobał Ci się artykuł, kliknij Lubię to! i podziel informacją się ze znajomymi…

Chcesz być na bieżąco ? Odwiedzaj www.michalszafranski.eu

Kategoria: Nieznanowice, Rząbiec, Wnioski i interpelacje, Wymysłów

Komentowanie wyłączone.


Przeczytaj poprzedni wpis:
Wniosek o usunięcie spróchniałych drzew

Pod wpływem rozmów z mieszkańcami złożyłem wniosek o wycięcie spróchniałych drzew na terenie Nieznanowic. Chodzi o drzewo, które niebezpiecznie przechyliły się...

Zamknij