Wniosek w sprawie remontu dróg

Wniosek w sprawie remontu dróg

Z uwagi na zgłoszenia mieszkańców i osobiste obserwacje zwróciłem się z prośbą o remonty dróg gminnych na następujących odcinkach. We wniosku kierowanym do Urzędu Gminy we Włoszczowie prosiłem m.in. o odtworzenie poboczy na drodze łączącej Nieznanowice i Wolę Wiśniową.

Budowa drogi była przedmiotem moich poprzednich wniosków. Aktualnie trwa kompletowanie zgód właścicieli przyległych do drogi działek, jednak pobocza wymagają szybkiej interwencji. Już „wybite” pobocza spowodowane koniecznością zjazdu mijających się samochodów spotęgował objazd spowodowany remontu przejazdu kolejowego na Podlipiu.

Liczne samochody w tym i ciężarowe spowodowały uszkodzenia poboczy i utrudniają teraz jeszcze bardziej mijanie się pojazdów. Proszę o odtworzenie poboczy na odcinku od Woli Wiśniowej do chodnika przy gęstej zabudowie w Nieznanowicach.

Drugim odcinkiem drogi, która szczególnie w czasach kryzysowych lub koniecznych objazdów (np. remont przejazdu kolejowego itp.) jest wykorzystywany do objazdów przez kierowców to droga na Podlipiu, prowadząca na drogę powiatową koło Woli Wiśniowej (przyp. Podlipie do część Sołectwa Wola Wiśniowa). W tym momencie przejazd samochodów osobowych jest bardzo utrudniony. Proszę o podjęcie działań zmierzających do ułatwienia przejazdu tym odcinkiem.

Poniżej przedstawiam odpowiedź z Urzędu Gminy Włoszczowa w w.w. sprawach

Michał Szafrański
Radny Rady Miejskiej we Włoszczowie

Jeżeli polubisz mój profil na Facebooku, będę wdzięczny, a Ciebie nie ominie kolejna, ważna informacja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *