Wniosek do budżetu Powiatu Włoszczowskiego

Po otrzymaniu odpowiedzi z Urzędu Wojewódzkiego oraz sugestii płynącej w tej odpowiedzi, skierowałem wniosek do Starostwa Powiatowego we Włoszczowie, z prośbą o wykonanie drogi powiatowej w z Wymysłowa w kierunku Ludyni oraz przepustów na drodze powiatowej w Rząbcu.

Tak jak o wykonanie potrzebnych od kilku lat przepustów jestem dziwnie spokojny, tak w sprawie drogi powiatowej pozwólcie, że napiszę kilka zdań. Po dwóch latach interweniowania w tej sprawie w połowie 2017 zapaliło się małe, zielone światło, a mianowicie ze strony Powiatu Włoszczowskiego popłynęła deklaracja, że w przypadku pojawienia się środków zewnętrznych, droga ma szansę na realizację. Taką szansę dawał fakt ciągłego zalewania, tego bądź co bądź odcinka gruntowej drogi. Niestety w opinii Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej deszcz, w badanym dniu nie miał charakteru opadu nawalnego i tym samym nie można wnioskować o wsparcie środkami zewnętrznymi, a jedynie samorządowymi.

18175480_1806323193018373_1311073680_o

Tutaj nasuwa się pytanie, jak musi padać i jaka woda musi zalać tą drogę, aby udało się zrealizować tą inwestycje, której zasadność wielokrotnie udowadniałem i jest poparte blisko 400 podpisami mieszkańców kilku miejscowości (Wymysłów, Nieznanowice, Rząbiec, Ludynia) i dwóch gmin (Włoszczowa i Krasocin) ?!

Natura sportowca nie pozwala mi się poddawać, dlatego takie pytanie zadam każdej stronie, która ma wpływ na realizację tej drogi. O odpowiedziach będę Was informował.

Z przytaczaną odpowiedzią Urzędu Wojewódzkiego w tej sprawie można zapoznać się poniżej:

h072h073

michal-szafranski-euUdanego dnia
Michał Szafrański

Jeżeli spodobał Ci się artykuł, kliknij Lubię to! i podziel informacją się ze znajomymi…

Chcesz być na bieżąco ? Odwiedzaj www.michalszafranski.eu

 

Kategoria: Nieznanowice, Powiat Włoszczowski, Rząbiec, Wnioski i interpelacje, Wymysłów

Komentowanie wyłączone.


Przeczytaj poprzedni wpis:
4 Parlament Europejski Osób Niepełnosprawnych

6 grudnia miałem przyjemność reprezentowania Polski i Województwa Świętokrzyskiego na 4 Parlamencie Europejskim Osób Niepełnosprawnych w Brukseli. W obradach uczestniczyło...

Zamknij