Węgiel po preferencyjnych cenach we Włoszczowie

Węgiel po preferencyjnych cenach we Włoszczowie

Nadeszła zima, której w takiej skali dawno nie było. Tym bardziej węgiel po preferencyjnych cenach stał się dla mieszkańców tematem tabu. Gdzie, ile, po ile itd., mnożą się pytania. Spróbuję podzielić się z Wam informacjami prosto z Urzędu Gminy we Włoszczowie.

Węgiel po preferencyjnych cenach – procedury

Zacznijmy od procedur. Aby mieć możliwość zakupu węgla po preferencyjnych cenach należy złożyć wniosek o zapotrzebowanie na takie węgiel do Urzędu Gminy we Włoszczowie. Należy go złożyć do końca roku 2022 – aby otrzymać możliwość zakupu 1,5 tony węgle po niższej cenie. Wnioski na kolejne 1,5 tony będą przyjmowane po nowym roku.

Następnie wniosek taki podlega weryfikacji. Między inny podlega sprawdzeniu czy np. złożyć wniosek o tzw. dodatek węglowy, albo czy osoba składająca wniosek nie zakupiła już węgla po preferencyjnych cenach za pośrednictwem platformy sprzedażowej Polskiej Grupy Górniczej.

Po weryfikacji wniosku wnioskodawca otrzymuje pocztą pismo z odpowiedzią o przyznaniu lub odmowie.

Po otrzymaniu wniosku osoba wpłaca na wskazany rachunek Urzędu Gminy we Włoszczowie lub w kasie Urzędu wskazaną kwotę, otrzymuje fakturę, z którą udaje się do wybranego wyznaczonego punktu sprzedaży węgla po preferencyjnych cenach – na terenie Gminy.

Nazwa punktu

Adres

Telefon

Tomasz Frączek

Kurzelów, Kielecka 1

606677273

Jerzy Siwek

Włoszczowa, Młynarska 1

606638852

Grzegorz Wyrwał

Włoszczowa, Ogrodowa 2a

726028525

Tomasz Zasada

Włoszczowa Jędrzejowska 81

606245343

Krzysztof Wojtala

Przygradów 102a

602538412

Jak dowiedziałem się w urzędzie największym problemem w dystrybucji węgla przez Gminę nie jest sama dystrybucja, a kłopot z dostawa węgla do punktów. Na czwartek 14 grudnia Gmina otrzymała 10 procent, czyli 150 ton, z 1500 ton wykazanych we wniosku. Dostawca węgla zapewnia jednak, że do świąt węgiel będzie dostarczony do gmin w za mówionych ilościach. Patrząc co się dzieje za oknem, chciało by się mówić – mamy nadzieję. I z tą nadzieją zostawiam Was dziś. Mam nadzieję, że troszkę wyjaśniłem procedury. Zachęcam również do kontaktu z Gminą Włoszczowa, w tej sprawie: osobiście I piętro bud B pok. nr 17 lub pod numerem telefonu 41 394 26 69

Szukasz wsparcia radnego ? Zapraszam do kontaktu 514 350 310 i śmiałego komentowania tego materiału…

Michał Szafrański
Radny Rady Miejskiej we Włoszczowie

Jeżeli polubisz mój profil na Facebooku, będę wdzięczny, a Ciebie nie ominie kolejna, ważna informacja.

Pytania i odpowiedzi: Węgiel po preferencyjnych cenach

Preferencyjna cena nie obejmuje dowozu węgla, dlatego jego koszt lub ewentualne workowanie ustala każdy indywidualnie ze składem ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *