W trosce o cmentarz parafialny

W trosce o cmentarz parafialny

Dziś odbyło się spotkanie inicjowane przez Pana Wiesława Raka i Księdza Proboszcza Krzysztofa Pawłowskiego, podczas którego dyskutowaliśmy, wspólnie z sołtysami naszej parafii nad możliwościami renowacji naszej cmentarza parafialnego w Koniecznie.

Zgodziliśmy się jednogłośnie z koniecznością podjęcia prac nad cmentarze. Pan Wiesław Rak – pomysłodawca inicjatywy zaprezentował 7-letni plan działania (wstępne założenie), który obejmuje m.in.

  • powstanie nowego cmentarza – obok istniejącego (z uwagi na ograniczone miejsce na obecnym) i nowego ogrodzenia,
  • powstanie parkingu przy cmentarzu,
  • budowa kaplicy i pomieszczenia na narzędzia grabarza.

W zgodnej opinii wszystkich zebranych pierwsze kroki należy skierować w stronę wytyczenia (odpisania) miejsca postojowego dla odwiedzających cmentarz – którego to parkingu obecnie brakuje. Dodatkowo wskazałem na potrzebę przesunięcia kontenerów na śmieci, które aktualnie znajdują się w niebezpiecznie, niewielkiej odległości od krawędzi jezdni.

Na zakończenie podjęliśmy deklaracje o dalszych spotkaniach, aby realizować poszczególne zamierzenia długoterminowego planu. Mam nadzieję, że nasze działania już w niedalekiej przyszłości przyniosą owoce – myślę tutaj o wyznaczeniu miejsca parkingowego dla parafian odwiedzających cmentarz.

Szukasz wsparcia radnego ? Zapraszam do kontaktu 514 350 310 i śmiałego komentowania tego materiału…

Michał Szafrański
Radny Rady Miejskiej we Włoszczowie

Jeżeli polubisz mój profil na Facebooku, będę wdzięczny, a Ciebie nie ominie kolejna, ważna informacja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *