Udana Spartakiada we Włoszczowie

Wczoraj, z przyjemnością gościłem na Spartakiadzie we Włoszczowie, imprezie organizowanej przez Powiatowe Centrum Kulturalno-Rekreacyjne. W sportowe szranki stanęły osoby niepełnosprawne z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Ostrowie, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kossowie, Domu Pomocy Społecznej we Włoszczowie, Środowiskowego Domu Samopomocy we Włoszczowie oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej w Koniecpolu.

Na myśl o rywalizacji sportowej osób niepełnosprawnych przyszli mi do głowy moi koledzy, niepełnosprawni sportowcy, którzy zechcieli zawitać na tegoroczną Spartakiadę. Włoszczowski PCKR gościł m.in. dwukrotnego Mistrza Paraolimpijskiego Janusza Rokickiego oraz Reprezentanta Polski w Amp-futbolu Mateusz Kabałę.

Ze swojej strony zaprezentowaliśmy siatkówkę na siedząco i tajniki pchnięcia kulą. Mam nadzieję, że pokazaliśmy, że sport nie zna barier, a jeśli naprawdę się czegoś pragnie, ciężka praca i zaangażowanie pozwala nam zbliżać się do osiągania swoich celów – mimo przeciwności…

Chciałem serdecznie podziękować Pani Dyrektor Jolancie Tyjas za zaproszenie i za organizację święta sportu osób niepełnosprawnych w Naszym Powiecie.

Gratuluję uczestnikom poszczególnych konkurencji, w szczególności zwycięzcom i … do zobaczenia za rok….

Michał Szafrański
Radny Rady Miejskiej we Włoszczowie

Jeżeli polubisz mój profil na Facebooku, będę wdzięczny, a Ciebie nie ominie kolejna, ważna informacja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *