Spotkanie ze Starostą

Spotkanie ze Starostą

W piątek wspólnie z sołtysem Wymysłowa Łukaszem Wolskim rozmawialiśmy w Starostwie Powiatowym we Włoszczowie w sprawie dróg powiatowych wymagających szybkiej i zdecydowanej interwencji. Chodzi o odcinek Ludynia – Wymysłów oraz odcinek drogi w Woli Wiśniowej.

Jak dowiedzieliśmy się od Pana Starosty odcinek Wymysłów – Ludynia jest na etapie ostatnich prostych, dotyczących formalnego wytyczenia gruntów pod drogę bardzo byśmy chcieli, aby w przyszłym roku (korzystając z programów rządowych o których mówił Pan Starosta) ta droga była zrobiona. O drodze Wymysłów – Ludynia pisałem wielokrotnie. Mam nadzieje, że zima i jesień 2020 będzie ostatnią z cyklu „topienia samochodów” i decyzji kierowców „która dziura mniejsza, to tędy jadę”. Czekając na asfalt prosiliśmy o bieżącą naprawdę tego odcinka, aby można było w miarę bezpiecznie dostać się teraz do Ludyni. Otrzymaliśmy zapewnienie, że droga będzie poprawiona.

Poprawiony ma zostać również odcinek drogi powiatowej w Woli Wiśniowej, w kierunku posesji 123. Ten odcinek również nie ma uregulowanej sytuacji prawnej i aktualnie toczą się sprawy uregulowań. Niemniej jednak droga wymaga cząstkowego remontu, do którego również przychylił się Pan Starosta. Nam i mieszkańcom pozostaje zatem czekać na efekty piątkowej rozmowy.

Szukasz wsparcia radnego ? Zapraszam do kontaktu 514 350 310 i śmiałego komentowania tego materiału…

Michał Szafrański
Radny Rady Miejskiej we Włoszczowie

Jeżeli polubisz mój profil na Facebooku, będę wdzięczny, a Ciebie nie ominie kolejna, ważna informacja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *