Sołtysi i Sołtyska wybrani

Aktywny weekend za mną. W sobotę 30 marca, dzięki jednogłośnej decyzji uczestników zebrania zostałem ponownie wybrany sołtysem Sołectwa Nieznanowice (jeszcze raz dziękuję). Dzień później, w niedzielę byłem uczestnikiem zebrań i wyborów sołtysa w Wymysłowie i Rząbcu. Gratulacje dla Barbary Sosnowskiej (nowej Sołtyski Rząbca) i Łukasza Wolskiego (sołtysa Wymysłowa). Gratuluję również dla nowo wybranych rad sołeckich, które przez najbliższe 5 lat będzie wspierać sołtysa w działaniach na rzecz lokalnej społeczności. Nieustannie zapraszam również sołtysów do współpracy w ramach działania w radzie miejskiej.

Na przestrzeni weekendowych wyborów na wyróżnienie zasługuje frekwencja. Zarówno w Nieznanowicach (pierwszy raz w historii), Wymysłowie i Rząbcu było kworum, czyli co najmniej 20 % mieszkańców oddało swoje głosy na gospodarzy sołectw.  Zebrania były również okazją do rozmów na temat lokalnych problemów. Na wszystkich spotkaniach wspólnie ze mną był Pan Burmistrz Gminy Włoszczowa Grzegorz Dziubek, które dziękuję w imieniu własnym i mieszkańców za obecność i odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania.

DSC_0076

W Nieznanowicach rozmawiano m.in. o drodze w kierunku Woli Wiśniowej, utwardzeniu drogi na Feliksówkę oraz programie OZE i usuwaniu azbestu.

IMG_20190331_17074600

W Wymysłowie rozmawiano o drodze powiatowej w kierunku Ludyni i wodociągach. W tym miejscu chcę jeszcze raz podkreślić zarządcą drogi o, której budowę walczymy od kilku lat, jest Powiat Włoszczowski. Burmistrz wyraził gotowość do partycypowania w kosztach jej budowy oczywiście udziału w części, która znajduje się na obszarze Gminy Włoszczowa (500 m.). Cały odcinek to ok. 1700 m. Sołtysem Sołectwa po raz kolejny został jednogłośnie wybrany Pan Łukasz Wolski – GRATULUJĘ.

IMG_20190331_193124600

W Rząbcu przy wzmożonej frekwencji sołtyską została wybrana Pani Barbara Sosnowska (GRATULUJĘ). Dziękuję za współpracę z dotychczasowym sołtysem Panem Marianem Kościołkiem. Ponadto rozmawialiśmy na temat planowanej na tej rok inwestycji budowy drogi gminnej w Rząbcu oraz konieczności budowy odcinka drogi w kierunku Państwa Kaliszów. Burmistrz wspomniał również o konieczności podjęcia działań uzupełnienia wodociągów w Gminie Włoszczowa, o co wnioskowali mieszkańcy Wymysłowa i Rząbca.

Zebrania to okazja do podsumowań  i sprawozdań z działalności sołtysów. W tym miejscu nie można zapomnieć o społecznym zaangażowaniu ludzi w lokalne sprawy. W ciągu tych 4 lat kadencji sołtysów bezcenne jest wsparcie i pomoc mieszkańców, czy to w formie stowarzyszeń, kół gospodyń wiejskich czy nieformalnej pomocy ofiarowanej dla dobra ogółu – WIELKIE DZIĘKI!

Zebrania z wyborów sołtysów były również okazją do propagowania akcji Fundacji PZU – Pomoc ma Moc – w trosce o bezpieczeństwo i rozdawanie uczestnikom zebrać opasek odblaskowych.

michal-szafranski-euUdanego dnia
Michał Szafrański

Jeżeli spodobał Ci się artykuł, kliknij Lubię to! i podziel informacją się ze znajomymi…

Chcesz być na bieżąco ? Odwiedzaj www.michalszafranski.eu

Kategoria: Nieznanowice, Rząbiec, Wymysłów

Komentowanie wyłączone.


Przeczytaj poprzedni wpis:
Spotkanie w Starostwie

28 marca 2019 wspólnie z Sołtysem Sołectwa Wymysłów Łukaszem Wolskim spotkaliśmy się w Starostwo Powiatowe we Włoszczowie z Panem Starostą...

Zamknij