Sesja Rady Miejskiej nr 3

29 grudnia 2014 r. odbyła się kolejna, trzecia sesja Rady Miejskiej we Włoszczowie. Głównym punktem spotkania było uchwalenie budżetu Gminy Włoszczowa na 2015 rok.

Budżet Gminy uchwalony jednogłośnie

Głównym punktem III Sesji Rady Miejskiej było uchwalenie budżetu Gminy na 2015 r. Budżet wraz z autopoprawkami został przyjęty jednogłośnie. Trzeba jednak pamiętać o tym, że niemal cały projekt budżetu gminy na 2015 rok został opracowany i przygotowany przez radnych poprzedniej kadencji.

Już po pracach komisji (w moim przypadku komisji budżetu) odniosłem wrażenie, że wśród koleżanek i kolegów radnych nie ma fundamentalnych podziałów. Oczywiście to może być moje subiektywne wrażenie i sytuacja może się zmienić, ale cieszę się, że możemy spokojnie prezentować i argumentować własne stanowiska.

Chciałbym podziękować koleżankom i kolegom radnym za zgłoszenie i poparcie mojej kandydatury za stanowiska V-ce Przewodniczącego Komisji Budżetu oraz reprezentanta gminy w Lokalnej Grupie Działania „Region Włoszczowski”. Dołożę starań, aby rzetelnie wypełniać nowe obowiązki.

Może to banalne, ale zgoda naprawdę buduję i niech to będzie moje przesłanie na nowy 2015 rok. Korzystając z okazji chciałbym życzyć wszystkim mieszkańcom Gminy Włoszczowa szczęśliwego, pełnego sukcesów roku 2015 r.

W budżecie na 2015 r. zabezpieczono środki na kolejny etap instalacji oświetlenia na drodze w Nieznanowicach w kierunku Konieczna. Zainstalowano już 6 lamp, w 2015 r. planowana jest instalacja kolejnych 4 lamp.

Dodatkowo realizowane będą kolejne etapy modernizacji świetlicy w Rząbcu, w ramach  operacji „Aktywni mieszkańcy – nasza świetlica”, współfinansowanego ze środków unijnych. Przy okazji, gratuluje mieszkańcom Rząbca aktywnego działania na rzecz rozwoju swojej miejscowości. Obiecuje pełne wsparcie dla aktywnego działania, samorządnych mieszkańców.

Więcej na temat Sesji można przeczytać na łamach strony internetowej Urzędu Gminy Włoszczowa.

Michał Szafrański

Kategoria: Rada Miejska we Włoszczowie
Tagi:, , , , ,

Komentowanie wyłączone.


Przeczytaj poprzedni wpis:
Wesołych Świąt

Zdrowych, Spokojnych i Radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz spełnienia najskrytszych marzeń i realizacji swoich celów w Nowym 2015 roku. Michał...

Zamknij