Rząbiec wygrał grant Fundacji Tesco

Ogromne gratulacje dla Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Rząbiec, które zwyciężyło w konkursie grantowym Fundacji Tesco. Kwota 5 tysięcy złotych pozwoli stworzyć ekologiczny zakątek w Rząbcu i zagospodarować plac w obok świetlicy, poprzez m.in. zasianie trawy, instalację ławek, montaż tablic edukacyjnych o tematyce: pszczoły i inne owady pożyteczne, urządzenie rabat, nasadzenia drzew i roślin miododajnych, ustawienie domków dla owadów wykonanych przez dzieci i ich rodziny w ramach przeprowadzonych wcześniej warsztatów.

DSC_0338 - Kopia - Kopia - Kopia - Kopia - Kopia - Kopia - Kopia - Kopia

Jak podaje v-ce Prezes Stowarzyszenia Agata Świeboda realizacja projektu rozpocznie się wiosną 2018 roku. Biorąc pod uwagę aktywność członków Stowarzyszenia efekt prac będzie imponujący.

Sukces organizacji z Rząbca po raz kolejny pokazuje jak ważna jest aktywność organizacji pozarządowych w naszej gminie. Ciężka praca członków aktywnych organizacji sprawia, że możemy korzystając ze środków zewnętrznych szybciej rozwijać Naszą środowiska lokalne.

michal-szafranski-euUdanego dnia
Michał Szafrański

Dołącz do Fanów Nieznanowic na Facebooku, aby śledzić co nowego w Naszej miejscowości.

Podziel się informacją o stronie www.nieznanowice.pl ze znajomymi i sąsiadami…

Zachęcam również do śmiałego komentowania…

 

Kategoria: Rząbiec

Komentowanie wyłączone.


Przeczytaj poprzedni wpis:
Wnioski o usuwanie azbestu

Burmistrz Gminy Włoszczowa ogłasza nabór wniosków na dofinansowanie w 2018 r, demontażu, transportu i unieszkodliwiania bądź transportu i unieszkodliwiania odpadów...

Zamknij