Rozmawialiśmy o sytuacji włoszczowskiego szpitala

Miałem okazję uczestniczyć w spotkaniu zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe we Włoszczowie. Na spotkaniu oprócz przedstawicieli Zarządu Powiatu był Dyrektor włoszczowskiego szpitala Pan Rafał Krupa, który zaprezentował trudną sytuację we Włoszczowskiej placówce. Była okazja do zadawania pytań, z której to okazji skorzystałem.

IMG_20190603_160335

Pytałem o możliwości zapewnienia dodatkowych przychodów dla jednostki ze strony Ministerstwa. Dyrektor wspomniał też o możliwej organizacji poradni neurologicznej – tak ważnej dla osób niepełnosprawnych i nie tylko. Są plany aby zorganizować takowe wsparcie w Szpitalu w lipcu. Na spotkaniu poruszany został temat wynagradzania kadry wspierającej lekarzy. Może warto w tym względzie sięgnąć po absolwentów uczelni medycznych albo paramedycznych, nie tylko jeśli chodzi o lekarzy, ale też próbę uzupełnienia braków kadrowych w pozostałych gałęziach szpitala.

spotk.z_mieszkancamiGWws.ZOZ2019_12

Foto: Starostwo Powiatowe we Włoszczowie

W sprawach różnych (nie dotyczących szpitala) podjąłem kwestię braku oznakowania na wysadzinie zamontowanej na drodze powiatowej w Woli Wiśniowej. Dziękując za podjęte działania, w zakresie poprawy bezpieczeństwa na tej drodze, wskazywałem również na głosy mieszkańców, którzy nie byli zadowoleni z formy samej wysadziny. Jak udało mi się ustalić przyjęta forma jest związana z kategorią drogi powiatowej (nie da się zamontować innego progu na drodze tej kategorii). Co do oznakowania pionowego – wysadziny zostaną oznakowane na biało w najbliższych dniach.

michal-szafranski-euUdanego dnia
Michał Szafrański

Jeżeli spodobał Ci się artykuł, kliknij Lubię to! i podziel informacją się ze znajomymi…

Chcesz być na bieżąco ? Odwiedzaj www.michalszafranski.eu

Kategoria: Powiat Włoszczowski, Wnioski i interpelacje

Komentowanie wyłączone.


Przeczytaj poprzedni wpis:
Dzień dziecka w Woli Wiśniowej

Dziękując za zaproszenie na Festyn z okazji dnia dziecka w Woli Wiśniowej, życzę wszystkim dzieciom, i tym większym i tym...

Zamknij