Podział Funduszu Sołeckiego Woli Wiśniowej

Podział Funduszu Sołeckiego Woli Wiśniowej

Uczestnictwem w zebraniu wiejskim w Woli Wiśniowej rozpocząłem coroczny cykl zebrań, dotyczących podziału funduszu sołeckiego na 2022 rok. Spotkanie było kolejną okazją do wsłuchania się w głos mieszkańców. Wykorzystując obecność Pana Burmistrza oraz Pana Starosty, mogliśmy wspólnie z mieszkańcami przekazać prośby trapiące mieszkańców Woli Wiśniowej.

Wracając do samego funduszu, to cieszy że rokrocznie jest go coraz więcej. Decyzją zebrania, mieszkańcy sołectwa Wola Wiśniowa postanowili zainwestować m.in. w remont remizy (m.in. zakup zmywarki) oraz zakup sztandaru OSP. Znajdą się również pieniądze na kamień na drogi.

W sprawach różnych zwróciliśmy się z prośbą do władz gminnych i powiatowych z kilkoma istotnymi problemami:

problem odprowadzenia zalegającej wody, prowadzącej przez wieś. W tej sprawie wnioskowałem kilkukrotnie (ostatnio 13 maja 2021). W tym wniosku poruszyłem również (po raz kolejny sprawę) poprawy stanu nawierzchni drogi prowadzącej do posesji Wola Wiśniowa 122G i 123G – która to sprawa też była dyskutowana w niedzielę

W odpowiedzi usłyszeliśmy od Pana Starosty, że Powiat Włoszczowski będzie chciał rozwiązać te kwestie jak najszybciej. Korzystając z obecności Dyrektora Dróg Powiatowych snute były nawet plany odprowadzenia zalegającej wody z dróg powiatowych. Pan Dyrektor zaznaczył, że rozwiązaniem występowania skupisk wody jest budowa kanalizacji burzowej, nakładki asfaltowej i chodników, co wiąże się ze sporymi nakładami finansowymi.

✔ kolejna kwestia dotyczyła skrzyżowania obwodnicy z drogą powiatową w okolicach Ewiny. Po raz kolejny zwróciłem się z prośbą do władz o organizacje spotkania z zarządcą obwodnicy – Świętokrzyskim Zarządem Dróg Wojewódzkich w Kielcach – w sprawie podjęcia natychmiastowych działań, mających na celu poprawę bezpieczeństwa na tym skrzyżowanie, które w opinii nie tylko mojej, ale i wielu powinno być rondem.

✔ w niedzielę dyskutowaliśmy również na temat planów budowy spalarni. W tej kwestii gmina oczekuje na opinie Wód Polskich o raz Ochrony Środowiska. Burmistrz wspomniał również, że dotychczas do Urzędu Gminy we Włoszczowie wpłynęła negatywna opinia z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.

Dziękuje za zaproszenie na to niedzielne spotkanie. Ze swojej strony pragnę zapewnić, że w wyżej wymienionych sprawach będę wspierał mieszkańców sołectwa Wola Wiśniowa, tak jak to staram się czynić do tej pory. To pierwsze z zebrań wiejskich z podziału funduszu sołeckiego. W niedzielę 5 września zebranie w Rząbcu, a 19 września w Nieznanowicach.

Szukasz wsparcia radnego ? Zapraszam do kontaktu 514 350 310 i śmiałego komentowania tego materiału…

Michał Szafrański
Radny Rady Miejskiej we Włoszczowie

Jeżeli polubisz mój profil na Facebooku, będę wdzięczny, a Ciebie nie ominie kolejna, ważna informacja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *