Odpowiedź w sprawie odwodnienia dróg w Woli Wiśniowej

Odpowiedź w sprawie odwodnienia dróg w Woli Wiśniowej

Znam już odpowiedź w sprawie odtworzenia dróg w Woli Wiśniowej i podjęcia działań zmierzających do usunięcia skutków zalewania chodników i części posesji w Woli Wiśniowej z drogi powiatowej. Spotkałem się z Panem Dyrektorem Dróg Powiatowych we Włoszczowie, na drogach w Woli Wiśniowej.

Odpowiedź na wniosek z dnia 20 listopada 2019

Spotkaliśmy się w terenie, bo tam najlepiej rozmawia się o pewnych kwestiach. Co do przepusty na drodze powiatowej, to niestety nie ma możliwości jego odtworzenia, gdyż woda, którą ten przepust by odprowadzał zalewała by prywatną łąkę. I trudno tutaj dyskutować, tak rzeczywiście mogło by być, a do tego nie można dopuścić.

Niemniej jednak oczyszczone zostaną studzienki odprowadzające wodę z drogi, co pewnie pozwoli na efektywniejsze odprowadzenie.

Kolejnym tematem poruszanym w moich wniosku była sprawa zalewania chodników i części posesji przez wodę spływającą przez drogę powiatową w Woli Wiśniowej. W odpowiedzi Pan Dyrektor stwierdził, że aby wyeliminować ten problem trzeba by wykonać przebudowę tej drogi, z kanalizacją deszczową i nowymi chodnikami i nawierzchnią włącznie. To bardzo kosztowna inwestycja, na którą powiat prawdopodobnie w tym momencie nie stać.

Droga powiatowa Wymysłów – Ludynia najpóźniej za 3 lata

Pozostając w temacie dróg nie mogłem zapomnieć o tej drodze:

Tak, tak to droga Powiatowa Wymysłów-Ludynia. Zapytałem Pana dyrektora o pismo, jakie otrzymałem ze Starostwa Powiatowego, w którym czytam, że:

„(..) budowa tego odcinka została przewidziana ze środków rezerwy celowej budżetu państwa”.

W piśmie nie ma jednak terminu budowy drogi, na którą mieszkańcy czekają latami. Jak udało mi się ustalić najpóźniej 3 lata. Mam jednak nadzieję, że to nie będzie bliżej trzeciego, a pierwszego!

Z tego miejsca pragnę również podziękować za naprawę barierki na mostku, na wjeździe do Wymysłowa. I jest bezpieczniej!

Szukasz wsparcia radnego ? Zapraszam do kontaktu 514 350 310 i śmiałego komentowania tego materiału…

Michał Szafrański
Radny Rady Miejskiej we Włoszczowie

Jeżeli polubisz mój profil na Facebooku, będę wdzięczny, a Ciebie nie ominie kolejna, ważna informacja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *