Międzynarodowy turniej piłki nożnej dzieci

Międzynarodowy turniej piłki nożnej dzieci

W dniu 28 lutego 2015 r. na Hali sportowej we Włoszczowie odbył się Międzynarodowy Turniej piłki nożnej dzieci „Hetman Cup” – organizowany przez klub sportowy Hetman Włoszczowa, przy współpracy z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji we Włoszczowie oraz Świętokrzyskim Związkiem Piłki Nożnej w Kielcach. W zawodach udział brały dzieci z rocznika 2002 i 2004 z Polski i Ukrainy.

Aż serce rośnie kiedy widzi się w dzieciach tyle pasji do sportu. Jako niepełnosprawny sportowiec nie jest mi obcy duch sportowej rywalizacji. Pewnie każdy z uczestników i kibiców sobotnich zawodów powie, że warto umożliwiać młodym sportowcom realizację swoich zainteresowań. Sport to zdrowie, a dodatkowo okazja do integracji i dobrej zabawy.

Szczególne podziękowania należą się drużynie z Tulczyna (Ukraina), która pokonała niemal 700 km, aby pokazać próbkę ukraińskiego futbolu, w dziecięcym wydaniu.

Cieszę się, że mogłem wesprzeć tak szczytny projekt, jakim jest rozwój pasji młodego pokolenia. Składam gratulacje, wszystkim zawodnikom, ich trenerom, organizatorom, władzom gminnym i powiatowym oraz wszystkim tym, którzy przyczynili się do sukcesu tego Turnieju.

Michał Szafrański
Radny Rady Miejskiej we Włoszczowie

Jeżeli polubisz mój profil na Facebooku, będę wdzięczny, a Ciebie nie ominie kolejna, ważna informacja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *