Lampy, znaki i nowe wnioski

Lampy, znaki i nowe wnioski

Kilka dni temu udałem się na krótką „wycieczkę” przez Nieznanowice i Rząbiec, aby sprawdzić „co w trawie piszczy”. Pragnę podziękować władzom Urzędu Gminy, za instalacje oznakowania drogi z Nieznanowic, w kierunku Konieczna oraz dokończenie instalacji słupów oświetleniowych na wspomnianej drodze. Jednak mam kilka uwag i pragnę zwrócić uwagę na kilka bieżących kwestii.

W sprawie oznakowania, odcinka drogi Nieznanowice – Konieczna brakuje mi tzw. tablic prowadzących u-3a, szczególnie na niebezpiecznych dwóch zakrętach/łukach, lecz z decyzją komisji bezpieczeństwa nie będę polemizował.

Trwają pracę nad projektem wnioskowanego montażu lampy na ostatnim słupie przy drodze w kierunku Woli Wiśniowej.

W dniu dzisiejszym złożyłem również dwa dodatkowe wnioski, które dotyczą spraw bieżących. Pierwszy skierowałem do Urzędu Gminy Włoszczowa – w sprawie instalacji na terenie sołectw Nieznanowice i Rząbiec tablic informujących o kierunku do poszczególnych numerów posesji (szczególnie ważne dla karetek, ale i nie tylko). W tej sprawie udało mi się ustalić, że proces instalacji oznakowania w poszczególnych miejscowościach już trwa. Ciekawe kiedy przyjdzie kolej na Rząbiec czy Nieznanowice ?

Kolejny wniosek skierowałem do Starostwa Powiatowego we Włoszczowie. Dotyczył remontu drogi powiatowej prowadzącej m.in. przez Rząbiec. Szczególne ubytki drogowe widoczne są przed wjazdem do miejscowości (dziury, silnie skruszony asfalt) oraz na samym początku Rząbca.

Dodatkowo przed wjazdem, w miejscu gdzie pod drogą przechodzi przepust jest niebezpiecznie osunięty asfalt, tworząc co w rodzaju „naturalnego progu zwalniającego”. We wniosku zapytałem o rozwój sytuacji z zapadniętym przepustem w okolicach świetlicy w Rząbcu oraz budową drogi powiatowej, od granic Wymysłowa do Ludyni – sprawy o które wielokrotnie wnioskowałem wcześniej.

Szukasz wsparcia radnego ? Zapraszam do kontaktu 514 350 310 i śmiałego komentowania tego materiału…

Michał Szafrański
Radny Rady Miejskiej we Włoszczowie

Jeżeli polubisz mój profil na Facebooku, będę wdzięczny, a Ciebie nie ominie kolejna, ważna informacja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *