Komisja budżetowa i wnioski

Dziś odbywały się obrady Komisji Finansowo – Budżetowa  i  Rozwoju Przedsiębiorczości Rady Miejskiej we Włoszczowie, poprzedzającą jutrzejszą Sekcje Rady Miejskiej. Na tejże komisji, w sprawach różnych podjąłem dwa tematy: termin uruchomienia ośrodka Edukacyjno-terapeutycznym Kolorowa Skarpetka we Włoszczowie. Poprosiłem również o interwencje w sprawie umożliwienia samochodom osobowym wjazd z ulicy Jędrzejowskiej, poprzez remontowane rondo na ulicę Wschodnią we Włoszczowie. Odwiedziłem też Starostwo Powiatowe.

IMG_20190215_100038

W odpowiedzi na poruszane tematy Burmistrz, poinformował o tym, że obecnie Ośrodek Kolorowa Skarpetka jest na etapie odbiorów przez odpowiednie służby i niebawem zostanie uruchomiony co pewnie ucieszy środowisko osób niepełnosprawnych. Cieszy również podjęcie działań, które mają umożliwić wjazd i wyjazd z ulicy Wschodniej na Jędrzejowską. Myślę, że wszyscy rozumieją kwestię remontu, ale w chwili kiedy pracę na tym odcinku nie są prowadzone, ten wjazd powinien być dostępny.

Aby informacje docierały do Was szybciej postanowiłem nagrywać dla Was filmy i wstawiał je na Facebooka. Szersze informacje znajdziesz w artykule na blogu, ale wiadomo nagranie i wgranie filmu trwa zdecydowanie szybciej.

Odwiedziłem też Starostwo Powiatowe we Włoszczowie i złożyłem wniosek złożone w kilku sprawach oto jego treść:

Z uwagi na poprawę bezpieczeństwa osób korzystających z dróg powiatowych, proszę o interwencję w następujących sprawach.

1

Kiedy będzie zamontowana wysadzina na drodze powiatowej w Woli Wiśniowej ? Wysadziny miała być zamontowana na końcu roku 2018. Interweniowałem w tej sprawie wspólnie z Sołtysem Woli Wiśniowej, zarówno w tym jak i zeszłym roku. Wysadzina ma ograniczyć nadmierną prędkość samochodów, przejeżdżających przez Wolę Wiśniową.

Na wspomnianym wyżej odcinku, w miejscu widocznym na zdjęciu proszę o instalacje znaku podwójnej ciągłej (na wysokości zjazdu na drogę gminną w kierunku Nieznanowic), która uniemożliwi wyprzedzania samochodom jadącym od strony Włoszczowy. Problem zgłoszony przez mieszkańców, który z pewnością przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa.

kapliczka-wola-wisniowa

W nawiązaniu do rozmowy z Sołtysem Sołectwa Wola Wiśniowa i bezpośrednią rozmową w tej sprawie z Panem Starostą, ponownie chciałbym zgłosić wycinkę drzew wokoło kapliczki w Woli Wiśniowej, które spróchniałe zagrażają przewróceniu się na drogę powiatową.

IMG_20190218_133727

Proszę o remont i niezwłoczne usunięcie ubytku znajdującej się na drodze powiatowej, tuż przed przejazdem kolejowym na drodze z Woli Wiśniowej w kierunku Włoszczowy.

Proszę o remont przepustów znajdujących się na drodze powiatowej w kierunku Rząbca.

WP_20190218_15_13_04_Pro

Zdjęcie Łukasz Wolski. Dziękuję !

Pierwszy problematyczny przepust znajduje się przy wjeździe do Rząbca i był już remontowany w latach poprzednich. Drugi znajduje się w pobliżu Świetlicy w Rząbcu. Podczas obwitych opadów deszczu brak przepływu wody przez przepust (jest zawalony), powoduje zalewanie działek przyległych do rowu. Sprawa była wielokrotnie zgłaszana.

Proszę również o informacje na temat drogi powiatowej na odcinku od Wymysłowa do Ludyni. Na jakim etapie jest tworzona dokumentacja techniczna ? Jakie kroki zostały podjęte w celu jej budowy lub aplikowania o środki zewnętrzne ? Czy została ona zgłoszona do Programu likwidacji miejsc niebezpiecznych na drogach lokalnych ? Kiedy planowana jest budowa tego odcinka drogi ?

O tym, że jest to niebezpieczny odcinek i o konieczności budowy tej drogi wielokrotnie informowałem zarówno w postaci rokrocznych wniosków (popartych podpisami mieszkańców) oraz bezpośrednio na sesji Rady Powiatu.

WP_20190218_15_19_54_Pro

Zdjęcie Łukasz Wolski. Dziękuję !

WP_20190218_15_20_17_Pro

Zdjęcie Łukasz Wolski. Dziękuję !

Jak co roku użytkowanie drogi, po zimie jest bardzo utrudnione, czego dowodem są poniższe zdjęcia. Proszę o pisemną odpowiedź w sprawach będących przedmiotem niniejszego wniosku. Z góry dziękuję za pozytywne rozpatrzenie w.w. spraw istotnych dla mieszkańców. Jak zwykle poinformuje Was o odpowiedzi. O wniosku do Starostwa też możesz posłuchać na Facebooku:

michal-szafranski-euUdanego dnia
Michał Szafrański

Jeżeli spodobał Ci się artykuł, kliknij Lubię to! i podziel informacją się ze znajomymi…

Chcesz być na bieżąco ? Odwiedzaj www.michalszafranski.eu

Kategoria: Rada Miejska we Włoszczowie, Rząbiec, Wola Wiśniowa

Komentowanie wyłączone.


Przeczytaj poprzedni wpis:
Usuwanie azbestu 2019

Burmistrz Gminy Włoszczowa ogłasza nabór wniosków na dofinansowanie w 2019 r., demontażu, transportu i unieszkodliwiania bądź transportu i unieszkodliwiania odpadów...

Zamknij